Pühendusega Balti keti aastapäevale korraldati filmide ideekonkurss

12. veebruar 2009, 12:22

Balti keti 20. aastapäeva märkivate ning
ärkamisaja temaatikat käsitlevate filmide ideekavanditele korraldati
ideekonkurss.

Tööde esitamise tähtaeg on 18. märts 2009 ja korraldajaks Tallinna linn.

Seoses käesoleva aasta sügisel toimuva Ärkamisaja II filmifestivaliga kuulutas Tallinna linn välja avaliku konkursi Balti keti 20.aastapäeva märkivate ning ärkamisaja temaatikat käsitlevate filmide ideekavanditele. Konkursi võidutööna väljavalitud ideekavandi põhjal valmib film, mis on suunatud üldhuvi ajaloodokumendina laiale vaatajaskonnale, teatas linn.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on Balti keti 20. aastapäeva märkivate ning ärkamisaega käsitlevate filmide ideekavandite konkursi eesmärk uue filmi ideekavandi saamine, filmi tootmine ning esilinastus 2009. aastal Ärkamisaja filmifestivali raames ja üleriigilise leviga telekanalil. „Lubatud on erinevad filmiliigid, soovitatav on kasutada arhiivimaterjale. Nõutav on kokkulepe Eesti telejaamaga filmi näitamiseks üleriigilise leviga telekanalil,“ täpsustas Jäppinen.

Tallinna Linnavalitsuse korraldusega moodustatud ajutine komisjon valib esitatud ideekavandite seast võidutöö 31. märtsiks 2009. Filmi valmimise tähtaeg on 15. august 2009. Konkursi võidutööna väljavalitud ideekavandi põhjal valmivat filmi toetab Tallinna linn 250 000 krooniga.

3.-8. novembril 2008. aastal toimus Tallinnas Ärkamisaja Filmifestival, mille raames näidati kinos Sõprus nädala aja jooksul seitset filmi ärkamisajast ning mida käis vaatamas ligi 4000 vaatajat. Seanssidel osalesid erikülalistena ja vahendasid oma mälestusi laulva revolutsiooni päevil aktiivselt kaasa löönud ühiskonnategelased. Filmifestival kulmineerus suure lõppkontserdiga KUMU Kunstimuuseumis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing