Lipstok lubab Eesti Panga krediitkaartide osas karme otsuseid

13. veebruar 2009, 11:06

Eesti Panga presidendi Andres Lipstoki
sõnul on 120 laialijagatud krediitkaarti keskpangas liiga suur näitaja ning
varsti on selles osas oodata karme otsuseid.

Palju kõmu tekitanud Äripäeva lugu massilisest krediitkaartide kasutamisest Eesti Panga ja finantsinspektsiooni töötate poolt on otsene löök asutuse mainele, nõustus Lipstok saate "Värske Ekspress" juhi Mihkel Rauaga.

120 laialijagatud krediitkaarti on liiga suur näitaja, kuid Lipstoki sõnul on selles vallas varsti oodata päris karme otsuseid.

Keskpanga palgakorraldus on Lipstoki sõnul põhjalikult läbi arutatud ja vaadatud, et need oleks konkurentsis teste finantssektori juhtivtöötajatega töötasudega, kirjutas ekspress.ee.

Lipstok tunnistas siiski, et nagu kõik Eesti riigiasutused on ka Eesti Pank tegelenud kulueelarve läbivaatamisega ja vähendanud seda 12 protsenti.

Lipstoki teatel saavad Eesti Pangas üle 100 000kroonist palka peale tema ka kolm asepresidenti. Neid määrates jälgiti tema sõnul teiste finantssektori juhtivtöötajate palku. Palkade vähendamisel oleks küsimus selles, kas näiteks 20-30 000 kroonist palka saaval asepresidendil oleks piisavalt motivatsiooni oma töökohal jätkata, märkis Lipstok.

Keskpanga president tunnistas ka, et Eesti Panga töötajatele antakse eluasemelaenu turu keskmise intressiga. "Ma kujutan, et et see on umbes kuus-kaheksa protsenti," ütles ta.

Eesti Panga ja finantsinspektsiooni keskmiselt 295 töötaja kohta oli kahe viimase aasta jooksul ametikrediitkaart 146 inimesel. Võrdluseks, rahandusministeeriumis töötab hetkel 296 ametnikku ja ametikrediitkaarte on ministeeriumis 4.

Keskpanga krediitkaartide väljavõtete saamiseks kulus Äripäeval neli kuud, otsustavaks sai andmekaitse inspektsiooni ettekirjutus, millest Eesti Panga juhatus vaatamata mitmetele aruteludele mööda vaadata ei saanud ning väljavõtted lõpuks avalikustas. Artikkel pankurite krediitkaartidest ilmus Äripäevas 6. veebruaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing