BÖRS: Euroopa miinuses

16. veebruar 2009, 18:24

Euroopa aktsiaturgudel valitses täna
langusmeeleolu.

Jaapani majandus näitas suurimat kukkumist alates 1974. aastast. Suurbritannia hoiatas, et neil on käimas kolme aastakümne halvim surutis. Nädalavahetusel toimunud G7 rahandusministrite ja keskpankurite kohtumisel ei pakutud ühtegi lahendust maailma majanduskasvu elavdamiseks. Need ei olnud just innustavad märgid investoritele.

Suurbritannia kindlustusseltsi Legal General Groupi aktsia hind langes kuus protsenti, kuna levisid spekulatsioonid seltsi kõnelustest Suurbritannia finantsinspektsiooniga, et saada raha millega katta seltsi võlakirjaportfelli kahjumit.

Premiere'i aktsia kukkus 12 protsenti, 2,43 eurole. Saksamaa suurima tasulise televisioonikompaniil oli investoritele esitada järjest juba viies kvartalikahjum. Kui aasta eest teenis ettevõte 23,5 mln eurose kahjumi, siis nüüd kasvas kahjum 114,3 mln eurole.

Peamised aktsiaindeksid olid kella 18 paiku kuni ühe protsendises languses. Hispaania miinuseks tuli 1,5 protsenti, Itaalial ja Hollandil 1,2 protsenti. Rootsi aktsiaturg aga tõusis 0,8 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2009, 18:24
Otsi:

Ava täpsem otsing