Börs: General Motorsil võib homme olla mihklipäev

16. veebruar 2009, 18:20

Homme kukub kell USA autotootjate General
Motorsile ning Chryslerile restruktureerimisplaanide esitamiseks, enne mida pidi
aga kokkuleppele jõudma ametiühingutega.

USA autotööstuspealinna ajaleht Detroit News kirjutas nädalavahetusel, et üheks võimaluseks on endiselt General Motorsi pankrot.

Nädalavahetusel ning täna jätkuvad General Motorsi läbirääkimised. Kui ametiühingutega ei suudeta kokku leppida kulude kärpimises ning võlgade vähendamises, läheb General Motors ilmselt pankrotti.

Pühapäeval tuli ka uudis, et president Barack Obama loobus eelmise administratsiooni poolt välja pakutud nn “autotsaari” kohast, kelle ülesandeks oleks olnud autotööstusele miljardite dollariteni ulatuv abipaketi jagamine ning selle kasutamise järelvalve.

Selle asemel on ta määramas rahandusminister Timothy Geithneri ning president Clintoni administratsiooni rahandusministri Lawrence Summersi.

Automüügi globaalne langus, eriti USA autotootjate oma, mis jaanuaris kukkus 27 aasta madalaimale tasemele, viiv ettevõtetest raha välja üha suurema kiirusega.

Kui Jaapani autotootjaid eesotsas Toyotaga tabas müügi langus alles nüüd, siis USA kolm suurt autotootjat on hädas juba aastaid. Nii ei spekuleerita teatud ringkondades juba vähemalt kolm aastat mitte niivõrd selle üle, kas General Motors läheb pankrotti, vaid pigem millal ta maksejõuetuks muutub.

Kui homseks pole General Motors ametiühingutega kokku leppele jõudnud, võib see autohiiule saatuslik olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2009, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing