Mühls: usalduskriisist tuleb üle saada

16. veebruar 2009, 08:19

Eesti Koostöö Kogu juhatuse esimehe Peep
Mühlsi sõnul ei piisa ainult valitsuse ja riigikogu pingutustest majanduskriisi
vastu võitlemisel, vaid rasketes küsimustes peaksid kaasa saama rääkida kõik
huvitatud osalised.

"Majanduskriis ongi tegelikult ka usalduskriis. Me oleme üsna veendunud, et neid samme, mida on hakanud valitsuskoalitsioon ja riigikogu juba tegema, need on sammud usalduse taastamisel, aga nendest üksi ei piisa," rääkis Mühls ETV saates "Terevisioon".

"Me oleme seisukohal, et need valikud, mida tuleb Eestil praegu teha, on ühiskonna valikud, ja selles peaksid kaasa rääkima kõik huvitatud osalised," ütles Mühls, kelle sõnul on eeldused koostööks täna kõrgemad kui millalgi varem.

Täna avaldatava ühishuvi ja koostöö deklaratsioonis on muuhulgas kirjas haldusreformi läbiviimise, eurole ülemineku ja arengusuundade väljatöötamise vajadus.

Peep Mühlsi sõnul on aeg haldusreformiks igati küps. "Täna ollakse vähemalt põhikooli ja gümnaasiumi uue seaduse menetlemisega juba sisuliselt haldusreformist eespool. See näitab selgelt, et haldusreform on ajale jalgu jäänud. Aeg selle läbiviimiseks on küps."

Täna esineb Eesti Koostöö Kogu avaldusega, mis on ajendatud praegusest majanduskriisist ning kutsub valitsusväliseid organisatsioone üles koostööle kriisiga toimetulekuks ja pikaajaliste eelduste loomiseks majanduse ja ühiskonnaelu uueks tõusuks.

„Arvestades tänase olukorra tõsidust on äärmiselt oluline osalus- ja esindusdemokraatia eesmärgistatud koostöö kriisiga toime tulekuks. Meie ees on kogu Eesti ühiskonna valikud, mis ei piirdu ainult riigieelarve kärbetega. Täna peame endalt küsima – kuhu näitab Eesti kompass. See on Eesti arenguvõime ja julgeoleku küsimus,“ ütles Koostöö Kogu juhatuse esimees Peep Mühls.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2009, 08:25
Otsi:

Ava täpsem otsing