Tallinn jookseb laenu pärast riigiga võidu

16. veebruar 2009, 07:50

Kuigi valitsus tahab linnadele ja valdadele
karmi laenupiirangut peale panna, võib Tallinnal õnnestuda 600 miljoni krooni
suurune laen ikkagi ära võtta, sest valitsuse kavandatu ei pruugi piisavalt
nobedalt seaduseks saada.

Valitsuse eelmisel nädalal kokku pandud 8 miljardi kroonine kärpeplaan nägi muu hulgas ette, et kohalikud omavalitsused saaksid tänavu laenu võtta vaid projektide kaas shy;finantseerimiseks, eelkõige tähendab see europrojekte, kus omavalitsusel on kaasrahastamise kohustus, kirjutab Postimees.

Rahandusminister Ivari Padar ütles eile Postimehele, et tal pole võimalik laenukavale kätt ette panna, aga kui Euroopa Investeerimispank pöördub ministeeriumi poole Tallinna finantsolukorra kohta hinnangu saamiseks, siis lähtuvad nad tänasest reaalsest olukorrast.
«Selge on see, et kui riigikogu kiiresti kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise reegleid paika panevat seadust vastu ei võta, siis ohjeldamatule laenamisele lõppu ei tule,» lootis Padar parlamendi kiirele tegutsemisele.

"Kui selline punkt rakenduks, siis Tallinnal on ainult kaks välisrahastusega projekti ja need ka nii väikeses mahus, et kui me rahandusministeeriumist nendele viidates laenu võtmiseks kooskõlastust küsiksime, saaksime ilmselt vastuseks, et saate ka ilma laenuta hakkama,»" rääkis Tallinna finantsdirektor Katrin Kendra.

Tallinna tänavune eelarve näeb ette, et investeeringuid tehakse 1,3 miljardit krooni ning 600 miljonit krooni sellest kaetakse laenuga, mille saamiseks saatis Tallinn jaanuari lõpus 17 pangale kirjad laeutaotlusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing