Koostöö kogu mures Eesti homse pärast

Virge Lahe 17. veebruar 2009, 00:00

Eesti Koostöö Kogu, ühendades paljusid valitsusväliseid organisatsioone, kutsub kõiki üles koosmeelele, kutsub raskel ajal üksteist toetama. Et ületada kriisiperiood võimalikult väikeste tagasilöökidega ning kindlustada raskete aegade möödudes elanike heaolu ja Eesti taastõusmine rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks ja edukaks riigiks, on kogul seitse ettepanekut.

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Sven Männik peab väga oluliseks Eesti Koostöö Kogu algatatud ühiskondliku diskussiooni parema Eesti elu nimel, lubades eile avaldatud deklaratsiooni ka panga uue nõukogu istungile arutamisele viia.

"Mina isiklikult toetaksin seda väga. Kuidas seda rakendada, on keerulisem küsimus, aga see on faas number kaks," kommenteeris Männik. "Me peame enne olema ühiskonnas ühel nõul, et seda on vaja teha."

Küsimusele, kas Eesti Pank võiks liituda selle leppega, vastas Männik, et tema ei saa üksinda seda otsustada.

Eesti Koostöö Kogu nimi oli varem Ühiskondlikku Leppe Sihtasutus, mille initsiatiiv pärines kadunud suureettevõtjalt Aadu Luukaselt. Männiku sõnul oli Luukase eeskujuks Iirimaa, kus tehti üks selline kokkulepe, mis oli paljuski toona Iirimaa edu taga.

Männik aitas ka ise deklaratsiooni valmimisele kaasa.

Eesti Koostöö Kogu juhatuse esimehe Peep Mühlsi sõnul ei piisa ainult valitsuse ja riigikogu pingutustest majanduskriisi vastu võitlemisel, vaid rasketes küsimustes peaksid kaasa saama rääkida kõik huvitatud osalised.

"Majanduskriis ongi tegelikult ka usalduskriis. Me oleme üsna veendunud, et neid samme, mida on hakanud valitsuskoalitsioon ja riigikogu juba tegema, need on sammud usalduse taastamisel, aga nendest üksi ei piisa," rääkis Mühls ETV saates "Terevisioon".

Eile esines Eesti Koostöö Kogu avaldusega, mis on ajendatud praegusest majanduskriisist ning kutsub valitsusväliseid organisatsioone üles koostööle kriisiga toimetulekuks ja pikaajaliste eelduste loomiseks majanduse ja ühiskonnaelu uueks tõusuks.

Eesti Koostöö Kogu nõukogu liige ja ettevõtja Olari Taal usub, et ühiskondlikud diskussioonid, nagu seda on ka kogu avaldatud Eesti ühishuvi ja koostöö deklaratsioon, viivad tõeni.

"Diskussioonidel on üks eelis, et need reeglina viivad tõeni. Tõde tõuseb ja vale vaob," ütles Taal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing