BÖRS: Võlusõnast KIE on saanud hirmutusvahend

17. veebruar 2009, 19:43

Mõne aasta tagusest võlusõnast KIE ehk
Kesk- ja Ida-Euroopast, mis oli valdava osa siinses regioonis tegutsevate
analüütikute ning fondijuhtide huulil, on tänaseks saanud peamine
hirmutusvahend, millega ähvardatakse vaata et tervet Euroopat.

Täna avalikustas järjekordse hoiatuse Ida-Euroopa laastavast mõjust Lääne-Euroopa pankadele reitinguagentuur Moody’s. Kahekümne protsendi ulatuses Warren Buffetti Berkshire Hathawayle kuuluva reitinguagentuuri hinnangul on kõige rohkem andnud Ida-Euroopale laenu kuue riigi, Austraalia, Itaalia, Prantsusmaa, Belgia, Saksamaa ja Rootsi pangad.

Kõige rohkem on Ida-Euroopasse laenu andnud Austria pangad eesotsas Raiffeisen Zentralbanki ning Erste Bankiga. Lisaks meie Rootsi pankadele on Kesk-ja Ida-Euroopas laialdaselt esindatud Prantsuse Societe Generale (avaldab eelmise kvartali majandustulemused täna) ning Belgia pangad KBC ning UniCredit.

Societe Generale ning UniCredit aktsiad olid täna ka suuremateks kukkujateks Euroopa aktsiaturgudel.

Moody’se analüüsi kogu mõte seisneb selles, et neid panku, mis on varem tugevasti investeerinud Kesk-ja Ida-Euroopasse, võib oodata peagi reitingu langemine.

Societe Generale, Raiffeiseni ja KBC aktsiate hinnad kukkusid vahemikus 9-12 protsenti, SEBi aktsia hind kukkus 12,5 protsenti 41,40 Rootsi kroonini ning Swedbanki aktsia hind 8,1 protsenti 28,30 Rootsi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 19:43
Otsi:

Ava täpsem otsing