Juhtkiri: Aga äkki saaks veel odavamalt?!

1706-aripaev 17. veebruar 2009, 07:17

Üks küsimus vasardab täna peas nii
ettevõttejuhtidel kui ka kõigil töötajatel. Palju saaks kokku hoida? Ja mis
oleks selleks kõige paremad viisid?

Nii nagu ettevõttes, annab ka perekonnas suurimat säästu püsikulude kriitiline ülevaatamine. Praegusel ajal tasub korra oma isiklikud igakuised kulud lahti võtta ja rida realt läbi analüüsida.

Lisaks teada-tuntud kokkuhoiukohtadele, nagu ettevõttes inimeste arv ja palgad või peres näiteks väljas söömine ja teisest autost loobumine üha odavnevate taksosõitude kasuks, on võimalusi veelgi.

Esiteks - kuipalju kulub teil raha erinevate kindlustuste peale, olgu kindlustatuks siis tervis või mõni varaliik, näiteks auto või eluase?

Kindlustusest loobuda ei maksa, kuid tasub vaadata, kas saab igakuiseid makseid vähendada näiteks omavastutuse tõstmisega. Küsige oma kindlustuse andjalt erinevaid variante. Uskuge, tulemused võivad vastu ootusi näo naerule vedada.

Teiseks - pakkumiste küsimise tasub praegusel ajal endale lausa reegliks võtta. Tingige igal pool, mitte ainult autot ostes (kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes on viimasel ajal auto ostnud?).

Kes üürib eluaset või kontoriruume - mõistlikkuse piires saab üürihinda kindlasti praegu alla kaubelda. Samuti võtke ühendust oma TV- või telefonioperaatoriga, tingige alla riiete, olmeelektroonika jne pealt. Survestage kliendikaartide omanikke suuremat soodustust pakkuma.

Kolmandaks - kasutage enne ostude sooritamist hinnavõrdlust pakkuvaid veebikeskkondi, siis olete ostjana palju informeeritum. Ka ravimite ostmisel, mis koos toiduga on praegu kaubanduskettide jaemüüginumbrite põhjal jäänud suuremast müügimahtude kukkumisest kõrvale, ei teeks paha põigata eelnevalt ravimiinfo veebileheküljele.

Neljandaks - kui teil on tööl-kodus midagi tõeliselt üle, kaaluge, kas ei saaks seda millegi kasulikuma vastu vahetada. Bartertehingud on muutumas taas popiks.

Viiendaks - ärge ülepeakaela kiirustage sellest nädalast avanenud võimalusega tuludeklaratsiooni täita. Viige end kurssi erinevate seaduslike võimalustega, mis võivad teile kasulikud olla. Kindlasti tasub Äripäeva eilne kaanelugu enne tuludeklaratsiooni täitmist üle lugeda.

Nimekiri pole kindlasti lõplik ja selle pikendamisel saab igaüks loovust üles näidata. Kusjuures tarbimisharjumuste efektiivsemaks muutmisel on lisaks kohesele võidule üks hea tulemus veel - majanduse kasvule pööramisel ja sissetulekute tõustes annavad nad võimenduse, mis suurendab kindlustunnet tulevikuks.

Sedasama kindlustunnet, mis viimasel ajal kaduma on kippunud, võttes kasvõi aluseks eile avaldatud Konjunktuuriinstituudi Eesti elanike kindlustunde indeksi, mis kogu selle avaldamise ajaloo madalaim.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 07:17
Otsi:

Ava täpsem otsing