Swedbank: kliendi kodu on sundmüügis äärmiselt harva

17. veebruar 2009, 17:59

Swedbanki eraisikute finantseerimise
divisjoni juhi Aet Altroffi sõnul läheb tavaliselt kliendi kodu sündmüüki väga
harva, ja reeglina juhtub see inimestega, kes ise probleemi lahendamise vastu
mingit huvi ei ilmuta.

„Seda, et kliendi kodu sundmüüki läheb, on meil ette tulnud äärmiselt harva,“ tunnistas Altroff. Reeglina on tema sõnul tegu olnud selliste inimestega, kes ise oma probleemi lahendamise vastu mingisugust huvi üles ei ole näidanud.

„Näiteks on inimesi, kes ei vasta kõnedele, vahetavad oma telefoninumbri ega reageeri ka posti teel saadetud teadetele. On ette tulnud ka juhtumeid, kus inimene vahetab elukohta või lahkub Eestist sootuks ja ei tunne võetud kohustuse vastu enam vähimatki huvi,“ tõi Altroff näiteks. „Sel juhul ei saa pank tõepoolest teha muud, kui kasutada äärmuslikke meetmeid, mis võivad lõpuks viia ka elukoha sundmüügini.“

Altroff toonitas, et panga soov ei ole inimeste kortereid ja maju konfiskeerida ning seega ei minda ka jõuga kelleltki midagi ära võtma. Panga huvides on pikaajaline kliendisuhe ja see, et klient suudaks raskustest välja tulla ja oma laenu edasi maksta, lisas ta.

Swedbankil on Altroffi sõnul umbes 97 000 kodulaenuklienti, kellest täna on üle kolme kuu kestnud makseraskustes või maksepuhkusel 1000 ringis. „See näitab, et enamasti suudavad Eesti inimesed võetud kohustusi korrektselt täita,“ märkis ta.

Kui siiski on ette näha, et tuleval kuul enam laenumakse maksmiseks raha ei pruugi jätkuda, soovitavad nad Altroffi sõnul kindlasti kohe panka pöörduda, et asuda üheskoos lahendust otsima.
„Lahenduseks võivad siinkohal olla nii maksepuhkus, millest on abi 70 protsendil juhtudest, ja peale puhkust jätkavad inimesed enamasti laenu maksmist probleemideta, laenutähtaja pikendamine või erinevate laenutoodete finantseerimine üheks terviklikuks laenuks,“ selgitas Altroff. Viimased kaks lahendust võimaldavad tema sõnul kuise maksekoormuse vähendamist, et kliendil oleks lihtsam oma kohustusi täita.

„Kui siiski ükski kirjeldatud võimalus ei aita probleemist üle saada, soovitame kliendil kaaluda kodu vahetamist väiksema ja jõukohasema vastu,“ rääkis Altroff. Selle lahenduseni niisuguses olukorras ka tavaliselt jõutakse ning enamasti müüvad kliendid ise oma üle jõu käiva elamispinna maha ja soetavad jõukohasema hinnaga kodu või üürivad, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing