SEBs saab peatselt aktsiatega kaubelda vaid kella viieni õhtul

Silvia Kruusmaa 18. veebruar 2009, 00:00

SEB privaatpanganduse direktor Reet Raidur teatas panga klientidele, et 1. märtsist võetakse igal pangapäeval internetipangas välisväärtpaberite või tuletisinstrumentidega tehingute tegemiseks esitatud väärtpaberikorraldusi täitmisele kuni kella 17ni. Muudatus puudutab välisriikides tegutsevatel börsidel ja reguleeritud turgudel tegutsejaid.

Pärast kella viit esitatud väärtpaberikorraldused loetakse esitatuks esimesel pangapäeval, mis järgneb korralduse faktilise laekumise päevale. Korralduste staatus kinnitatakse hiljemalt korralduse laekumisele järgneval pangapäeval, teatas SEB.

Reet Raiduri sõnul on viimasel ajal välisturgudel eraisikute aktiivse kauplemise maht oluliselt vähenenud. "Sellest tulenevalt ei näe me enam vajadust pakkuda kauplemisteenust töövälisel ajal. Siiski ei tähenda see, et kliendid ei saaks välisturgudele limiithinnaga ordereid jätta," märkis ta.

SEB privaatpangandus keskendub tema kinnitusel varade pikaajalisele paigutamisele. Investorid võtavad positsioone pikemaks ajaks ning neil on tagatud võimalus oma tehingud päeva sees ära teha, rääkis ta.

Ka aktiivne investor Keith Piibemann pidas muudatuse põhjuseks klientide vähest huvi. "Võib-olla on SEB-l tehingute aktiivsus pärast kella 17 USA turgudel madal ja ei tasu maaklerit õhtul tööl hoida. Vähemasti ei ole nendel tingimustel alates märtsist kauplemine nii volatiilsel turul võimalik," kommenteeris ta.

Erinevalt SEBst ei kaota Swedbank õhtusel ajal aktsiatega kauplemise võimalust. "Me ei ole kaalunud õhtuse aja kauplemise sulgemist - jätkame teenuse pakkumist kuni kella 23 ehk kuni USA turu sulgemiseni," ütles Swedbanki aktsiaturgude osakonna juht Lauri Lind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing