Savisaare küsitluse taga kohukese autorid

18. veebruar 2009, 14:58

Tallinna linnavalitsuse haldusreformi
küsitluse taga on Keskerakonnale lähedal seisev ja varemgi kampaaniaid ja
küsitlusi korraldanud Nitro FX, mille omanikfirma juhatusse kuulub Idea juht
Mark Eikner.

„Jah, Tallinna linn tellis meilt sellise küsitluse,“ ütleb Nitro FX juht Lassi Nummi. „Lehekülg on äratanud palju tähelepanu ja seal on olnud ka palju külastajaid,“ lisab ta.

Nitro FX on korraldanud Keskerakonnale ja linnale ja teisi sarnaseid kampaaniaid, näiteks skandaalse Linnateatri ja Kultuurikatla rahastamise küsitluse. Firma kodulehel tehtud tööde all seisab aga ka mäng „Juhi nagu Ansip“ ja Edgar Savisaare blogi.

Nitro FX omanikfirma Nitro Baltic juhatusse kuuluv Mark Eikner on aga Idea juht ning on kuulsa K-kohukese kampaania autor.

Küsimusele, kuidas tekkis haldusreformi hääletuse internetileheküljel anomaalia, kus hommikul hääletanuid oli üle 27 000 ja ennelõunaks oli see arv kahanenud 25 000ni, vastas Lassi Nummi:
„See tekkis sellest, et hommikul tööle tulles nägime, et paljud hääled ei tulnud n-ö loomulikku teed pidi ja nende taga polnud reaalseid inimesi, vaid tööle oli pandud automaat,“ selgitas ta. „Need hääled läksid mahaarvamisele,“ lisas Nummi.

Küsimusele, kas tegu oli ei- või jah-häältega, Nummi täpselt öelda ei osanud. „Seal oli nii- ja naasuguseid, neid pole hetkel käepärast.“

Kui palju Tallinna linna tellimus firmale tulu toob, Nummi ei vastanud. Krediidiinfo andmetel ulatub 18. veebruari seisuga Nitro FX maksuvõlg 351 500 kroonini, intressivõlg ligi 11 000 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing