Vene aasta ärimehe Tallinna restorani vara enampakkumisel

18. veebruar 2009, 14:04

Venemaa ärimehele Rostislav Ordovskyle
kuuluva restoranide operaatorfirma Rosinteri Tallinna restoranide T.G.I.
Friday’s ja Il Patio sisustus on koos tehnikaga enampakkumisel.

OÜ Handling müüb kirjalikul enampakkumisel SIA Rosinter Restaurantsile kuuluva ja üürileandja pandiõigusega koormatud kaubandusekeskuses WW Passaaž SIA Rosinter Restaurants poolt varem üüritud pinnal asuvad vallasasjad alghinnaga 1 735 284 krooni.

Venemaa aasta ärimeheks valitud Rostislav Ordovskyle kuuluv restoranide operaatorfirma Rosinter avas poolteist aastat tagasi Tallinna vanalinnas restoranid T.G.I. Friday’s ja Il Patio. Nüüdseks on restoranide uksed suletud.

„Müüakse sisu, köögitehnikat ja kogu vallasvara, mis sinna sisse jäi,“ märkis Joel Soomer müügiga tegelevast firmast OÜ Handling. "Uksed seal on juba kinni, eks tekkisid võlgnevused ja nii see protseduur läks. Seal nad edasi toimetama ei hakka," lisas Soomer.

Vallasvara müüakse maha tervikuna. „Usun, et sellest on lootust tervikuna lahti saada. See sisu ja tehnika on seal suhteliselt uus, nad on tutt-uutena sisse seatud. Ligi poolteist aastat on olnud kasutuses,“ märkis Soomer, kes huvilistele ka vara näitab ja tutvustab. Enampakkumise korraldaja on OÜ Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius.

Operaatorfirmal Rosinter on restoranid ka Tartus, Il Patio restoran ja esimene sama keti sushi-restoran nimega Planet Sushi, mõlemad asuvad Tasku Ärikeskuses. "Meil läheb väga hästi. Restoran asub Tasku keskuses ja meie kõrval on kino Cinamon ja me teeme koostööd," märkis restoranide mänedžer Margo Ots, kelle sõnul võis Tallinna restoranidele saada saatuslikuks kehv asukoht. "Olgem ausad, see pole ainuke restoran, mis Tallinnas on kinni läinud. Eelmisel aastal läks kuskil 50 restorani kinni. Arvatavasti kehv asukoht ja Tallinna restoranide konkurents mõjusid," märkis Ots.

2007. aasta 29. märtsil kirjutas Eesti Ekspress, kuidas Venemaa aasta ärimehele Rostislav Ordovskyle kuuluv restoranide operaatorfirma Rosinter avab suurejoonelise laienemise käigus restorani mitmes linnas, teiste hulgas ka Tallinnas. Il Patio, T.G.I. Friday’s, Planet Sushi, Santa Fe ja teiste restoranide keti omanikul Rosinteril on kokku kaheksa tootemarki ning firma on laienenud ka endistesse liiduvabariikidesse Ukrainasse, Valgevenesse, Kasahstani, Lätti ja Eestisse.

Restoranide keti omanik Ordovsky, kelle täpsem nimi on Rostislav Ordovsky-Tanayevsky Blanco, on Ekspressi andmetel Venemaal tuntud mees. Venezuelas Caracasis sündinud ning samas keemiainseneri hariduse omandanud Ordovsky avas oma esimese restorani 17 aastat tagasi Moskvas. Seal serveeriti hispaania toitu. Enne seda pälvis Ordovsky tuntust aga Eastman Kodaki kaubamärgi maaletoojana Nõukogude Liitu.

Ärimehel on mitmeid ettevõtlusauhindu. Ernst Young on ta valinud Venemaa aasta ärimeheks 2006, rahvusvahelise aasta ärimehe konkursil oli ta mõned aastad tagasi poolfinalist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing