Lepp tahab Kalev Spordi teenima panna

Kaisa Tahlfeld 19. veebruar 2009, 00:00

"Nii nagu üks kommertskanal peab töötama ja tema põhisissetulekud peavad põhinema reklaamimüügil, nii ka meie alustame müügiosakonna reorganiseerimisest ja ülesehitamisest," rääkis Lepp. Varem see kahjuks nii ei olnud, lisas ta.

Lepa sõnul profileeritakse programm ümber, et see oleks reklaamiandjatele atraktiivsem. "Proovime anda Ivar Jurtšenkoga, kes on alates tänasest (eilsest - toim) selle kanali tegevjuht, parima, et luua inimestele ja vaatajatele arusaadav kanal oma eesmärkide ja programmiga," ütles Lepp.

Tema kinnitusel vahetab Kalev Sport ka nime. "Samal ajal jätkuvad läbirääkimised tuumikinvestoritega," lausus Lepp.

Kanali looja Oliver Kruuda ees tuleb Lepa sõnul sügavalt kummardada. "Ta püüdis siseneda Eesti väga ahtakesele meediaturule ja püüdis seal tegutseda omamoodi. Vigu me teeme kõik, ma ei hakkaks neid kommenteerima," ütles ta.

Meediaeksperdi ja ETV endise juhi Hagi Šeini sõnul on Kalev Spordi ostmine riskiäri, kuid kes ei riski, see šampust ei joo. "Tom (Toomas Lepp - toim) on alati olnud hulljulge. Silmad on näinud alati tal kaugemale, kui käed ulatuvad," rääkis ta.

"Selles otsuses on parajalt dramaatilisest olukorrast tingitud riski, et kanal, kuhu ta on pannud palju jõudu, pannakse kinni. See on suhteliselt riskantne ettevõtmine, kuid kuna ma Tomi hästi tunnen, siis mine tea, võib-olla ta saab hakkama," kommenteeris Šein tehingut.

Kui palju võiks Kalev Spordi käivitamine maksta, ei osanud Šein öelda.

"Suurusjärk võib olla väga varieeruv, näiteks mis hinnaga ostetakse tehnikat jms. Peaks äriplaani nägema, kuid ma arvan, et see midagi optimistlikku ei näita. Kui ta selle investeeringu tagasi saab, peab selleks ikka hirmsasti pingutama," lisas Šein.

Ajakirja Sporditäht asutaja Donatas Narmont arvas, et Leppa võisid ostama meelitada soodsad lepingud spordiliitudega. "Nii palju ma tean, et Leppa võis meelitada ostma ka see, et neil olid soodsad lepingud spordiliitudega. Liidud maksid kanalile näitamise eest." Kruudale Sporditähe müünud mees arvas ka, et tehingu põhjuseks võisid olla võlad. "Võis olla ka nii, et olid suured võlad, mis tuli kinni maksta ja sellest see müügitehing sõltub."

ETV endise peadirektori Toomas Lepa omanduses olev OÜ Videomeedia Pluss sõlmis eile Oliver Kruudale kuuluva OÜga Eesti Spordikanal lepingu, mille alusel omandas Videomeedia Pluss telekanalite Kalev Sport ja Neljas litsentsid. Praeguses turusituatsioonis Neljas suletakse, sest Lepa sõnul on kulud suured.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing