BÖRS: USA pani põlve uuesti maha

19. veebruar 2009, 19:07

USA indeksid ei jaksanud täna päris
püsti tõusta ning toetasid end tagasi väikesesse miinusesse.

S P 500 aktsia indeks ja Dow Jones tööstuskeskmine on langenud enam kui protsendilise miinuseni.

Kõige suurema kukkuja tiitli haaras Hartford Financial Services Grupp üle 25protsendilise hinnakaotusega. Capital One Financial ja American International Group on kukkunud pea 18 protsenti Fitch'i krediidireitingust ilma jäänud Prudental Financial on kukkunud pea 16 protsenti.

Citigroup ja Bank of America on üheskoos langenud üle 14 protsendi. Suurimaks põhjuseks Bank of America miinusele on plekid ettevõtte säraval kilbil, mille seekord joonistasid maksmata krediitkaardivõlad.

Hewlett-Packard, kes täna avalikustas pärast kasumilangust ka töötajate palkade kärped, on kukkunud üle 8 protsendi.

Suurimaks tõusjaks sai looduslike toitude poeketi omanik ja toidulisandite arendaja Whole Foods Market kaunis erakordse 43 protsendiga. Tegemist on ettevõtte aktsia suurima tõusuga 17 aasta jooksul ning põhjuseks eile avaldatud eelmise kvartali analüütikud ootuseid ületanud tulemused. Ettevõte sai kasumit 32,3 miljonit, mis on aastatagusega võrreldes 17protsendiline langus.

Pärast pikka tühjust, tuleb järgmise tõusjana juhtmeta ühendusvõrkude rajaja Sprint Nextel üle 18protsendilise kerkimisega sarnastel põhjustel Whole Foodsiga. Sprint pidi täna küll vastu võtma kahjumi, aga siiski väiksema kui analüütikud reaalseks pidasid.

Coca-Cola on Pepsist endiselt kõrgemal kohal ning tõusuprotsendiks 1,5. Pepsico tõus jäi 1,3 protsendi juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing