Euroopa Liit kutsub ettevõtjaid praktikale

19. veebruar 2009, 14:24

Tänasest käivitus Euroopa Liidus noortele
ettevõtjatele suunatud vahetusprogramm, mis pakub võimalust ELi toel mõnes muus
liikmesriigis 3-6 kuud praktilisi kogemusi omandada.

Praktikale on oodatud ettevõtjad, kes on tegutsenud alla kolme aasta või kes alles plaanivad ettevõtjaks hakkamist, teatas ELi kaubanduskodade katusorganisatsioon Eurochambers.

Niisama oodatud on endast teavitama ettevõtjad, kes sooviksid mõnd teise riigi ettevõtjat enda juures koolitada.

Vahetusprogrammi nimi on „ERASMUS noortele ettevõtjatele“. Programmi algataja on Euroopa Komisjon, mis katab osaliselt ka praktikandi kulud.

Sel ja tuleval aastal läkitab programmi pilootfaas praktikale kuni 900 noort ettevõtjat.

„Usun, et see uus vahetusprogramm pakub huvi eelkõige kahele suurele sihtgrupile,“ ütles ELi ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi väike- ja keskettevõtluspoliitika direktor Maive Rute. „Esiteks need uued ettevõtjad, kes soovivad omandada või täiustada konkreetseid oskusi näiteks tootearendusprotsesside juhtimise, turistide teenindamise, väikese pagarikoja juhtimise või mis iganes muul ettevõtluse alal. Teiseks pakub programm suurepärase võimaluse neile ettevõtjatele, kes soovivad oma äriideed realiseerida koostöös välispartneriga või laiendada tegevust mõnda teise liikmesriiki,“ ütles Rute.

Rute rõhutas, et osalejad ei pea tingimata olema noored vanuse mõttes, vaid programm on suunatud kõigile, kes ettevõtjatena oma esimesi samme teevad. Näiteks võiks selle vahetusprogrammi kaudu ettevõtlusjulguse saada mõni kogemustega töötaja, kel praeguses töökohas perspektiiv nadine.

„Kardan, et Eesti ettevõtjal võib see vahetusprogramm jääda märkamata, sest Eestist ei laekunud paraku ühtegi konkurentsivõimelist vahetusteenuse korraldaja pakkumist,“ ütles Rute. Seetõttu pole ka pilootfaasis ühtegi Eesti enda organisatsiooni korraldajate hulgas. Programm on siiski ka kõigile Eesti ettevõtjatele avatud nii praktikal osalejatena kui ka vastuvõtjatena, tuleb endast lihtsalt nimetatud internetiaadressil märku anda. Asjaajamine peab siis paraku käima mõne teise riigi vahendusorganisatsiooni kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2009, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing