Leiad äripartneri, saad ka raha!

Nadeþda Bersenjova 19. veebruar 2009, 21:34

Möödunud nädalal avas EAS programmi MANUNET
kolmanda taotlusvooru, mille eesmärgiks on arendada Eesti ja välismaiste
kõrgtehnoloogiafirmade koostööd.

Kaks Eesti firmat on selle programmi kaasabil juba välismaised partnerid leidnud. Üks neist firmadest on Estla AS. Nagu rääkis Estla direktor, matemaatika-füüsikateaduste doktor Jevgeni Berik, spetsialiseerub nende 21 aastat tagasi asutatud firma lasertehnoloogiatele. Peamine tegevussuund on unikaalsete ja väikeseseerialiste lasersüsteemide loomine kliendi tellimusel.

MANUNETi programmi raames sai Estla koostööpakkumise Itaalia firmalt OSAI, mis tegeleb räniplaatide lõikesüsteemide tootmisega. Olemasolev tehnoloogia jättis räniplaatide servad karuseks ja tuli välja töötada uus, mis oleks puhtam. Projektijärgne töö jaguneb nelja etappi ja praeguseks on esimene etapp läbitud, toetusraha selle eest saadud. Aasta lõpuks peab aga kogu projekt valmis olema, rääkis Estla juht.

Iseloomustades MANUNETi programmi, ütles Berik, et partnerite otsingul on seatud jäigad geograafilised piirid. Näiteks ei saa programmis osaleda Läti ja Leedu firmad. Teemade ring on aga piisavalt lai ja see võiks Eesti teadusfirmadele sobida.

Vastates küsimusele, kas 11 töötajaga Estla taotleb MANUNETi programmi kaudu veel raha, ütles Berik, et Itaalia partnerid tegid koostöö jätkamise ettepaneku, kuid nemad pole veel otsustanud. "Osaleme praegu mitmetes projektides ning peame oma jõudu õigesti jagama. Ei tea, kas õnneks või mitte, kuid meil on praegu veel väga palju tööd. Kõige suurem projekt, mida praegu veame, tegeleb uue põlvkonna geenidiagnostika süsteemiga ja seda tööd teeme koos Eesti firma Asper Biotechiga."

EASi innovatsioonidivisjoni direktori Ilmar Pralla sõnul oodatakse toetusraha taotlema tööstusettevõtteid, mis tahavad tootmistehnoloogiat arendada, kuid kel pole partnerit. Teisest küljest aga teadusettevõtteid, mil on kopsakas oskusteabe pagas, kuid pole seda kellelegi müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2009, 21:35
Otsi:

Ava täpsem otsing