Ministeeriumi tehnoparki kolib esimesena film

19. veebruar 2009, 16:04

Kultuuriministeerium kavandab Harjumaale
Kiili valda 10 hektari suurust Kultuuri Tehnoparki, kuhu koonduks
esmajärjekorras Eesti filmitootmine.

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on see investeering Eesti filmitootmisse, mis on olnud pärast Eesti riigi iseseisvumist suures osas omapead. „Esimese etapi raames on kõne all mängufilmide paviljonikompleks ja Nukufilmi võimalik uus tootmiskompleks. Tulevikus võiksid Kultuuri Tehnopargis omale koha leida teisedki ruumilises mõttes mahukad loomemajanduse ettevõtted,“ selgitas kultuuriminister.

Kultuuriministeeriumi filminõunik Meelis Muhu ütles, et praegu on Eesti audiovisuaalvaldkonna hinnanguline rahaline maht 300 miljonit krooni aastas. "Valdkonnas tegutseb aktiivselt umbes 30 filmitootmisettevõtet, inimesi töötab sel alal ligikaudu 300–350. Eesti filmitootmise keskuseks kavandatud Kultuuri Tehnopark omab kindlasti ka välismõõdet, suutes lisaks rahvuslike filmitootjate teenindamisele pakkuda kvaliteetseid teenuseid välismaistelegi filmitootjaile," rääkis Muhu.

2009. aastal on kavas ettevalmistused ruumiprogrammi, situatsiooniplaani ja detailplaneeringu koostamiseks, pärast detailplaneeringu heakskiitmist keskendutakse kommunikatsioonide projekteerimisele ja väljaehitamisele ning hoonete projekteerimisele ja väljaehitamisele.

Kultuuriministeerium peab oluliseks projektile kaasfinantseerijate leidmist, potentsiaalsete koostööpartneritena näeb ministeerium selles osas kohalikke ja rahvusvahelisi filmitootmisettevõtteid. Kultuuriministeerium on 2009. aastaks planeerinud Kultuuri Tehnopargile 500 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2009, 16:34
Otsi:

Ava täpsem otsing