Savisaar astus islamiusuliste toetuseks välja

19. veebruar 2009, 14:25

Tallinna linnapea Edgar Savisaar võttis
täna vastu Eesti Islami Koguduse peamufti Ildar Muhhamedsini, viimase palvel.
Savisaar väljendas kahetsust, et Eesti pole suutnud osutada küllaldast
tähelepanu Araabia riikidele.

„Tallinna linn tahab olla heaks partneriks kõikidele usulahkudele, kellel on kõigil õigus oma usulistele tõekspidamistele. Ka islamiusulised vajavad Eestis mõistmist ja toetust,“ ütles linnapea.

Ildar Muhhamedsin tutvustas linnapeale islami koguduse pikka ajalugu Eestis, mis on alguse saanud juba 1928. aastal. Juba sellel ajal oli asutatud islamiusuliste palvemaja Tallinnas ja mošee Narvas, teatas linnavalitsus.

Ka praegu elab Eestis enam kui 5000 aktiivset islamiusulist. Ildar Muhhamedsin nentis kurbusega, et erinevalt Leedust, kus islamiusulistel on kooskäimiseks oma mošee, pole Eestis isegi mitte palvemaja. Usulisi rituaale viiakse läbi üüritud erakorteris ning suuremate usupühade tarbeks renditakse suuremaid saale.

Islamiusuliste vaimne juht väljendas muret selle üle, et nende pöördumised mošee ehitamise küsimuses valitsuse poole on jäänud tänase päevani sisulise tähelepanuta. Ta oli veendunud, et mošeest saaks mitte ainult usuliste rituaalide läbiviimise koht, vaid eelkõige kultuurikeskus, kus on võimalik õppida araabia keelt, käia pühapäevakoolis, tutvuda araabiamaade rikkaliku kultuuri ja ajalooga. Selliseid keskuseid on näiteks Saksamaal, Hispaanias, Poolas ja mujal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2009, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing