Liug majandusele

Signe Sillasoo 20. veebruar 2009, 00:00

Selle nädala lõpu ja järgmise alguse märksõnadeks on ehe ja eestimaine, sest tulemas on kaks suurt eestlasele olulist tähtpäeva. Üks neist vastlapäev, teine vabariigi aastapäev. Sel aastal mõlemad siis ühel ja samal päeval, järgmisel teisipäeval.

Kel kelk või liulaud veel sel talvel välja otsimata, peaks sellega kohe algust tegema. Praegu, kui ümberringi üks suur langus ja kärbe toimub, on inimese püha aeg - vaba aeg -

õnneks veel puutumata jäänud. Patt oleks järgmise nädala töövaba päev ja kaunis talveilm lihtsalt niisama mööda lasta.

Ja ega vanarahvas vastlapäeval niisama liugu käinud laskmas. Seda tehti ikka hea linasaagi kindlustamiseks. Et linnainimese teadmised linakasvatuse puhul on sama olematud nagu vulkaanipursked Jõhvis või tsunami Võrtsjärvel, siis võiks liulaskmise maagiliseks eesmärgiks võtta majanduse edendamise. Kes pikima liu laseb, selle järgmine aasta tuleb majanduslikult edukas ja kindlustatud.

Eks aja möödudes pea igas asjas eesmärke üle vaatama, nii ka rahvakommetes. Sel aastal siis talupojaliku mõtlemise, jonnakuse ja lõbususega mäest alla laskma. Kõike seda pikema liu ja parema tuleviku nimel. Kel liu laskmisest aga väheks jääb, saab nautida läbi nädala vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertidel kaunist eesti muusikat. Kuulda saab nii isamaalisi viise kui ka ambientlikus kastmes regilaule. Sekka vaatamiseks ka mõned eesti filmid ja lugemiseks eestlaste kultuurist pajatavad raamatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing