Aivar Hundimägi: Väljamõeldis

20. veebruar 2009, 07:56

Järgnev lugu on väljamõeldis. Selles
esinevad nimed, tegelaskujud, paigad ja sündmused on sel nädalal meediat
jälginud autori kujutluse vili. Mis tahes sarnasus tegelike elavate või surnud
isikute, ettevõtete, sündmuste või paikadega on täiesti juhuslik.

Istusid Andrus, Rain ja Kristen nõupidamislaua taha ning arutasid, kuidas valimisteks erakonnale raha hankida. Otsustasid minna kinnisvaraarendaja Märdi juurde, kes varem oli lahkelt rahakotiraudu avanud ning kellel on tühi hoone kesklinnas ja võlad.

Märdile olid Kristen, Andrus ja Rain oma murega kui silmapiiril helkiv veepudel kõrbes ekslevale rändurile. Talle meenus uudis haridusasutusest, mis plaanis ehitada endale täiesti uue hoone. Seadsidki kõik koos sammud Signe juurde ja hakkasid äriplaani koostama.

Idee lihtne ja tulus. Signe kolib koos jüngritega Märdi juurde, Märt saab rahavoo positiivseks ja osa sellest liigub parteikassasse. Tuli ainult surfata netis, uurida konkureerivate arendajate rendipakkumisi, et valmistada end ette olukorraks, kui ajakirjanikud haisu ninna saades tülikaid küsimusi esitama hakkavad.

Jälgede segamiseks otsustas Märt kuni valimisteni oma firma omanikeringist ja juhatusest lahkuda. Ta käskis ettevõtte pearaamatupidajal asuda ettevõtte juhi kohale, omanikuks kauples aga sõbra naaberriigist.

Targasti tegi, sest keegi paha inimene oli tema ja ta sõprade äriplaani meediasse lekitanud. Õnneks oli kodutöö tehtud ja vastused ajakirjanike küsimustele varnast võtta. Mis siis, kui võib jääda mulje, et tegemist oli parteisisese kokkumänguga, mille eesmärk on osa maksumaksja rahast erakonna kassasse kaaperdada. Alati saab öelda, et see on pahatahtlik laim.

Kristen oli ka rahul. Järgmisena helistas ta erakonna teisele pikaajalisele toetajale Toomasele ja kutsus ta Signe juurde äriplaani koostama. Üks uus hoone on vaja ehitada ja valimised on tulemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing