Talijärv siirdub asekantsleri toolile

Väinu Rozental 23. veebruar 2009, 00:00

Talijärve kinnitusel ei tähenda uus amet siirdumist teise valdkonda, vaid ta vahetab kohta metsasektoris, kus ta on töötanud ligi 30 aastat. "Ma olen kogu aeg tegelikult samas paadis olnud - kord aerutan, kord olen tüüri juures ja kord näitan suunda," ütles Talijärv. "Viimati olin aerumees ja nüüd asun taas tüüri juurde."

Talijärve sõnul soostus ta asuma keskkonnaministeeriumisse tööle, sest see on tasakaalu otsimise koht looduskaitse ja metsamajandamise vahel. "Nende valdkondade vahel on aeg-ajalt tunda hõõrumist, kuid nad ei peaks omavahel rivaalitsema," lausus Talijärv.

Ministeeriumi endine asekantsler Jaanus Kala siirdus 1. veebruaril moodustatud keskkonnaametisse juhtima sealset metsaosakonda.

"Loodan, et minu periood metsatööstuse liidu ajutise juhina kestab võimalikult lühikest aega ning liidu etteotsa valitakse ruttu uus juht, ütles EMTLi asedirektor Märt Riistop.

"Talijärve kingad on liiga suured," vastas Riistop küsimusele, kas ta ise ei sooviks kandideerida EMTLi peadirektoriks.

EMTLi juhatuse esimehe Rait Hiiepuu kinnitusel on nad alustanud uue tegevdirektori võimalike kandidaatide otsimist. "Mõned nimed oleme välja sõelunud," ütles Hiiepuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing