Juhtimisguru Tom Peters: olukorda tuleb võtta kui restarti

23. veebruar 2009, 20:48

Maailma tunnustatumate juhtimismõtlejate
hulka loetava Tom Petersi sõnul ei tohiks praegusest majanduskriisist mõelda kui
langusajast, vaid pigem kui restardist, kus kogu olukord on muutunud ja arengud
algavad nullist.

Kuigi paljusid ettevõtteid tabab praeguse majanduskriisi tingimustes läbikukkumine, usub tuntud juhtimisteoreetik, et enamus neist elavad kriisi üle, vahendas majandaja.ee. Väga vähesed aga on võimelised kõiki üllatama ja muutma segase olukorra eeliseks nii majanduslikus kui konkurentsi mõttes.

„Halbade aegadega kaasnevates raskustes ei ole küll midagi naljakat, ent võiks öelda, et see on aeg, mil tõeliselt andekatel ja loomingulistel juhtidel kõigil astmetel „läheb lõbusaks” ning seda sõltumata ettevõtte suurusest või tegevusvaldkonnast,“ kirjeldab Peters eelseisvaid aegu. Eesti juhtide väljakutseks on palju aastaid olnud kasv, kasv ja veelkord kasv.

Petersi sõnul tuleb muutunud olukorras juhtimispõhimõtted hakata uuesti läbi mõtlema. „Kui võtta praegust olukorda kui langust, siis tekib kiusatus „heita ankrusse“ ja oodata majandustsüklite vaheldumist,“ räägib Peters. Samuti on Peters veendunud, et karmid ajad nõuavad karme otsused. Kui eesmärgiks on edu, mitte pelgalt ellujäämine, siis on oluline julge juhtimine ühendada töötajate maksimaalse kaasamise, avatuse ja läbipaistvusega.

Tom Petersi soovitused majanduskriisi tingimustes:

• Mõtle praegusest olukorrast kui majanduse restardist- see aitab keskenduda vajalikele muutustele muutunud olukorras.
• Hoia asjad lihtsana.
• Läbipaistvus rokib!
• Rasketel aegadel saavad esimesena kinga need kes hakkavad süüdistama raskeid aegu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 20:56
Otsi:

Ava täpsem otsing