PwC on 75 aastat Oscarite hääli lugenud

23. veebruar 2009, 15:28

PricewaterhouseCoopersi (PwC) koostöö
Ameerika filmikunstiakadeemiaga iga-aastaste Oscari auhindade häälte lugemisel
on kestnud katkematult 75 aastat.

Meelelahutusäri „kõige hoolsamalt varjatud saladust“ aitab hoida audiitorite tiim, kes loendab hääletussedelid ja peab nende üle arvestust käsitsi, teatas ettevõte.

Ameerika filmikunstiakadeemia on Oscareid välja andnud 81 aastat, alates 1934. aastast ja viimased 75 aastat on akadeemia liikmete antud hääled üle lugenud ja tulemust kuni võitja väljakuulutamiseni saladuses hoidnud PricewaterhouseCoopersi audiitorid.

Võitja selgitamiseks saadetakse akadeemia liikmetele posti teel 5810 hääletussedelit kaks korda: esmalt igas kategoorias viie võitjakandidaadi määramiseks ja teine kord võitja selgitamiseks. Hääled loetakse kokku käsitsi vastavalt filmiakadeemia poolsetele juhistele ning selleks kulub ühtekokku ligikaudu 1700 töötundi. Kaks komplekti ümbrikuid võitjate nimedega toimetatakse auhinnatseremooniale turvalisuskaalutlustel kaht erinevat marsruuti mööda kahe PwC juhtivaudiitori poolt ning antakse õhtujuhile üle lava taga vahetult enne võitja teadustamist.

Eesti PwC tegevjuht Ago Vilu sõnul arvatakse vahel, nagu oleks audiitorite töö kohutavalt igav ja üksluine, mis ei vasta küll tõele, ent Oscari võitjate väljaselgitamise ning tulemuste turvamise töö on ilmselgelt kõige glamuursem, mis ühele audiitorile võib osaks saada.

PricewaterhouseCoopers (www.pwc.com) on maailma suurim avalikule ja erasektorile professionaalseid ärinõustamisteenuseid pakkuv organisatsioon. Kasutades 153 riigis töötava rohkem kui 155 000 inimese teadmisi ja oskusi, aitab PwC oma klientidel luua väärtust, suurendada usaldust ning anda turule tõeseid sõnumeid oma tegevuse kohta. Eesti PricewaterhouseCoopers’is töötab ligi 100 oma ala professionaali.

AS PricewaterhouseCoopers on olnud usaldusväärne partner hääletustulemuste õigsuse ning konfidentsiaalsuse tagamisel ka mitmetel Eesti meelelahutusüritustel. Pikem koostöö on PwC-l MTÜ Gastronomy Awards Society of Estonia poolt välja antava gastronoomiaauhinna Hõbelusikas hääletustulemuste kontrollijana.

Oscari parima naisnäitleja tiitli eest sai inglanna Kate Winslet rolli eest linateoses The Reader #13; #10; Oscari parima naisnäitleja tiitli eest sai inglanna Kate Winslet rolli eest linateoses "The Reader"

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing