Rahahädas politseinik plaanis kindlustuspettust

23. veebruar 2009, 14:00

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude
talituse töötajad kahtlustavad avariitalituse konstaablit kindlustuskelmuses ja
valeavalduse tegemises.

Eelmise nädala esmaspäeval helistas politsei juhtimiskeskusesse Põhja prefektuuri avariitalituse konstaabel ja teatas oma kaubiku vargusest. Alustatud kriminaalmenetluse käigus jõudsid kriminaalpolitseinikud mõne päeva jooksul tõdemuseni, et tegu on valeavaldusega. Praeguseks on mees oma vääritu teo ka ise üles tunnistanud.

Põhja politseiprefekt Elmar Vaher on sügavalt nördinud majanduslikesse raskustesse sattunud kolleegi käitumise pärast. "Paljudel meist tuleb raskel ajal hakkama saada vähemaga, kui harjunud oleme, kuid hätta jäädes tuleb lahendusi otsida seaduslike võimaluste hulgast. Praegu kahtlustame politseinikku tahtliku kuriteo toimepanemises, millele ei saa olla mingit õigustust," ütles Vaher.

Tema sõnul peab politseinik suutma mundrile vääriliselt käituda ka isiklikult raskel ajal ning päris kindlasti ei saa kuidagi leppida politseiniku tahtliku seaduserikkumisega.

Tänaseks on 26aastane konstaabel töölt vabastatud ning talle on esitatud kahtlustus kindlustuskelmuses ja valeütluste andmises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing