Robert Lepiksoni pärijad nõuavad fondilt poolt miljonit

23. veebruar 2009, 10:35

Sel kolmapäeval lahendab Harju maakohus
õiglusjärgluse küsimust manalateele läinud ärimehe ja poliitiku Robert
Lepiksoni poole miljoni kroonises hagis Eesti Rahvuskultuuri Fondi
vastu.

Kohtunik Mai Graubergi sekretär ütles Äripäevale reedel, et kohtusse on kutsutud Robert Lepiksoni poeg Erik Lepikson ja SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi esindajana vandeadvokaat Viktor Kaasik.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi tegevdirektor Toivo Toomemets ütles samas, et tema ei tea kohtuistungi toimumisest ega nende vastu esitatud nõudest midagi.

Äripäev proovis kommentaari saada Viktor Kaasikult, kelle mobiiltelefonile vastas tema pereliige, kes teatas, et isa on kätte saadav alles pärast pühi.

Erik Lepikson ütles Äripäevale, et enne kohtuotsust ei taha ta avalikkusele sellelest lähemalt rääkida. Lepikson märkis, et ta vaid jätkab isa algatatud protsessi. "Isa andis selle asja kohtusse ja see on olnud üleval juba mitu aastat," lisas Lepikson.

1991. aastast tegutsev Eesti Rahvuskultuuri Fond on oma tegevusaja jooksul eraldanud stipendiumide ja toetustena nii üksikisikutele kui ka mitmesugustele kultuuriprojektidele üle kolmekümne kolme miljoni krooni.

Annetajad on erinevate kultuurivaldkondade toetamiseks moodustanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde sada kolmkümmend kolm allfondi. Annetatud raha säilitatakse loodava allfondi põhikapitalina, mis on puutumatu – toetusi ja stipendiume jagatakse kasumist, mida sihtasutus saab oma rahaliste vahendite paigutustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2009, 09:21
Otsi:

Ava täpsem otsing