Rootsi printsessi pulmad on miljarditööstus

24. veebruar 2009, 14:09

Rootsi kuningakoda andis täna ametlikult
teada Rootsi kroonprintsessi Victoria abiellumisest, mis on väga hea uudis ka
Rootsi mõõnava majanduskonjunktuuri seisukohalt.

Rootsi kroonprintsess Victoria (31) abiellub 2010. a kevadel Daniel Westlingiga (35). Paar on koos olnud juba ligemale seitse aastat.

Rootsi jaekaubandusele ning meedia- ja turismitööstusele ei saanud teade printsessi abiellumisest tulla paremal hetkel kui praegu, kirjutab majandusleht Dagens Industri.

Rootsi jaekaubandusfirmade katusorganisatsioon Svensk Handel hindab, et pulmadega seotud suveniirtoodete - T-särgid, kruusid, taldrikud - müügikäive võib pulmanädalal küündida 2,5 miljardile Rootsi kroonile. Pulmi tuleb jälgima 12 000 lisaturisti, mis suurendaks jaemüüjate käivet pulmanädalal 30 miljoni Rootsi krooni võrra.

Suured võitjad on Stockholmi hotellid ja restoranid. Hotelli- ja restoranitööstuse katusorganisatsiooni SHR hinnangul tooks „pulmakülalised“ kassasse täiendavad 200 miljonit Rootsi krooni. „12 000 lisaturisti tähendab lääni kõigi hotellide 100%list täituvust seitsme päeva jooksul,“ ütles SHRi analüütik Björn Arnek. Samuti tähendaks see ca 25% kõrgemaid hindu. Ka restoranide käive võib pulmanädalal ca 100 miljoni Rootsi krooni võrra kasvada, hindab Arnek.

Pulmad ise tähendavad aga ka suuri kulutusi. Rootsi printsessi pulmad tooksid kohale siniverelisi kogu Euroopast, mis nõuavad tohutuid turvameetmeid. Samuti tuleb loss seada külaliste vastuvõtuks valmis ning ilmselt üüritakse külaliste majutamiseks kogu Stockholmi Grand H?tel.

Taani kroonprintsi pulmi turvas 2004. a 1300 politseinikku. Taani meedia teatel läksid pulmad maksma 15 miljonit Taani krooni. Miski ei anna alust arvata, et Rootsi printsessi pulmad tuleksid odavamad. Pigem vastupidi.

Peo maksavad suures osas kinni Rootsi maksumaksjad, kuid tulu ja tuntus, mis see Rootsi riigile toob, korvab kulu. Taani kroonprintsi pulmi kajastas 3000 ajakirjanikku ning sarnast tungi on oodata ka Rootsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. February 2009, 15:36
Otsi:

Ava täpsem otsing