Ka masenduses turul parandatakse logistikat

Tanel Raig 25. veebruar 2009, 00:00

"Turg on veelgi mustemas kui täiesti mustas masenduses," ütleb aasta logistikateo konkursi korraldaja Illimar Paul. Tema ütlusel ei ole praegu sobiv aeg kutsuda ettevõtteid üles investeerima ja teatama oma logistilistest uuendustest. "Selline teade oleks võrreldav uppujale ujulapääsme pakkumisega," leiab Paul kolm kuud pärast viimase konkursi lõppemist. "Inimesed ei mõtle millelegi muule peale ellujäämise," lisab ta.

Eelmise aasta võitjad mõtlevad siiski ka oma edukaks osutunud logistikateo edasiarendamisele. OÜ Magnum Logistics juhatuse liige Lauri

Varandi kinnitab, et ettevõte jätkab oma automatiseeritud ravimilao arendust. Tõsi, suuremad investeeringud said paari eelmise aastaga tehtud ja logistikasüsteemidesse tänavu suuri rahapaigutusi planeeritud ei ole. Rõhk pannakse efektiivsuse tõstmisele tükitöö juurutamise, protsesside optimeerimise ja IT-lahenduste kaudu.

Ka Rakvere Lihakombinaadi skannersüsteem sai eelmisel aastal valmis ja töötab hästi. Logistikadirektor Tarmo Rei sõnul edasine arendusvajadus puudub. Kuna aga süsteem Eestis töötab nii hästi, siis on ettevõttel tänavu plaanis hoopis investeerida tütarfirmadesse Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus. 2009. aasta esimeses pooles alustatakse töid uue logistikasüsteemi paigaldamiseks ja väljaõppe korraldamiseks tütarettevõtete ladudes Lätis ja Leedus.

Ka üle-eelmise aasta logistikateo konkursi võitjal ASil A. Le Coq oli vähemalt eelmise aasta lõpus veel kindel plaan tänavu esimeses kvartalis juurutada logistikas varude juhtimise programm.

Uusi ladusid ja laosüsteeme avatakse veel praeguselgi ajal. Need ei löö küll enam massiivsete investeeringutega suurejoonelisse laoautomaatikasse, vaid vastupidi, nutikusega, kuidas võimalikult vähese rahaga tõsta kordades oma laotoimingute tõhusust. Veebruaris avasid oma uue jalatsilao Kaubamaja kontserni kuuluvad ABC King ning Suurtüki Naha- ja Kingaäri. 3,5 miljonit krooni maksnud investeeringu järel on näiteks võimalik varasem neljatunnine kauba komplekteerimine kauplusele ellu viia 30 minutiga.

Kui selliste positiivsete tulemustega logistika parendused aset leiavad, siis andke neist teada (näiteks e-posti teel tanel.raig@aripaev.ee). Huvitavamad leiavad kajastamist ka Äripäeva Logistika kuukirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:54
Otsi:

Ava täpsem otsing