Monetti uus omanik lisab teenuseid

Hannes Sarv 25. veebruar 2009, 00:00

Folkia juht Per Spångberg kinnitas, et Monetti võiks muutuda väikeseks pangaks.

Miks te just nüüd, majanduslanguse tingimustes, otsustasite Eesti turule laieneda?

Ma usun, et finantskriisi tingimustes otsivad inimesed erinevaid finantsteenuseid. Seetõttu arvasime, et see on õige aeg kasvamiseks.

Me alustasime Rootsis 2006, siis laienesime Norrasse ja Taani. Nüüd soovisime minna Soome. Kuna saime Soome kaudu võimaluse laieneda ka Eestisse, sobis see meile hästi. Nägime sellises kombinatsioonis enda jaoks head võimalust.

Praegu pakume me oma klientidele väikelaene. Samas tahame hakata pakkuma ka teisi n-ö igapäevaseid finantsteenused - kaartide ja säästudega seotud tooteid, maksete sooritamisega seotud teenuseid. See on Folkia pikemaajalisem eesmärk.

Kas Monettist saab midagi pangalaadset?

Jah, seda võib nii iseloomustada küll. Loodame praeguselt platvormilt sinna areneda.

Tundub, et olete praegu laienedes üpris enesekindlad - samal ajal on Eestis tööpuudus kasvamas ja inkassofirmadel on võlgade sissenõudmisel käed tööd täis. Inimestel on probleeme ka lühiajaliste tagatiseta väikelaenude tasumisel. Mil viisil te kavatsete kindlustada, et praegu laenatud raha üldse tagasi tuleb?

On tarvis rangeid reegleid. Enne koostöö alustamist tuleb uurida kliendi tausta ja otsustada laenu andmine. See ongi viis, kuidas me saame laenukahjusid madalal hoida. Mullu suurenes Rootsis meie antud laenude maht 30 protsenti. Samal ajal kahanes meielt inkassosse saadetud nõuete arv 40 protsenti. Laenukahjusid oli 2 protsenti.

Kuidas te Baltimaade majanduste väljavaadetesse praegu suhtute?

Traditsioonilisi Põhjamaid, Baltimaid ja ehk ka Poolat võiks minu arvates pidada nn laiendatud Põhjamaade piirkonnaks. Minu jaoks on see alati olnud ja on siiani väga huvitav regioon. Inimesed on haritud ja pikas perspektiivis on see piirkond väga võimekas.

Praegu puudub siinses majanduses muidugi tasakaal, aga sellist tasakaalutust tuleb liberaalses majanduses ette. See on praegu kogu maailma probleem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing