Padar: struktuurfondist väljastati jaanuaris üle 400 mln krooni

25. veebruar 2009, 20:39

Tänases riigikogu infotunnis ütles
rahandusminister Ivari Padar, vastates riigikogu liikmete
küsimustele, et jaanuarikuus tehti struktuurfondi vahendistest enam
kui 400 mln krooni väljamakseid.

Rahandusminister väitis, et jaanuarikuu väljamakseid on olnud enam kui 400 miljonit krooni ning rahandusministeeriumile laekunud aruannete kohaselt on positsioon paranenud ning ettevalmistustööd käivad.

„Mis puudutab 2009. aasta eelarvet ja seal olevaid struktuurfondi vahendeid, siis see on 12,3 miljardit krooni, millele lisandub riigipoolne kaasfinantseerimine, kokku suurusjärgus 14 miljardit krooni,“ rääkis Padar. Samas möönis ta, et 140-st erinevast meetmest on 10 kuni 20 meetme puhul rakendamine takerdunud, millega tegeletakse.

Vastates Toomas Vareki küsimustele riigieelarve kohta, tuli rahandusministril selgitada nii eksportivate ettevõtete tugipaketiga seonduvat, kui Euroopa Liidust eraldatava raha kasutamist. Varek märkis näitena Ühtekuuluvusfondi raha kasutamise aeglast käivitumist.


Padar selgitas, et valitsus on proovinud ettevõtete toetuspaketti igati arukamaks teha. „Kogu paketi maht on tänasel juhul riigipoolsete otseste meetmetena umbes 1,3 miljardit Eesti krooni ja kogu tugipakett, kui võtta arvesse ka erinevaid rakendatavaid garantiisid, 5,7 miljardit krooni,“ ütles Padar.

Rahandusministri sõnul peab valitsus oluliseks ja mõistlikuks eelkõige täiendavate garantiide mehhanismi laialdasemat rakendamist ehk Kredexi poolt rakendatud meetmete paremini kättesaadavaks tegemist, samuti nende mahtude kasvatamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 20:39
Otsi:

Ava täpsem otsing