Aaviksoo loodud äri teenis 60% kasu

Katre Pilvinski 26. veebruar 2009, 00:00

Aaviksoo ütles, et on ka ise investeerinud programmi IPC Esimene Rumeenia Emissiooni projektidesse. "Tagasi teenisin mitmes järgus, sama palju kui teised. Kõik, kes investeerisid, said tasu võrdselt," märkis Aaviksoo, kes mullu väljus projektist.

IPC Esimesse Rumeenia Emissiooni kaasati Eestist kokku üle 80 investori, kelleks olid eeskätt Eesti suuremate pankade privaatpanganduse kliendid, pensionifondid ning eraisikud, teatas ettevõte.

Nende raha kogusummas 4,6 miljonit eurot investeeriti kahte kinnistusse Bukarestis, kuhu rajatakse 420 korterit.

"Investeerimisprogrammist saadud raha on investoritele välja makstud ja see on juba investorite otsus, kas nad plaanivad edasi investeerida," rääkis Äripäevale IPC kaasosanik Indrek Elhi.

Seda ei osanud Elhi öelda, kui palju ta ise projektist teenis. "Pole seda kunagi arvestanud. Loomulikult plaanin teenitud summa edasi investeerida nii uutesse kui ka olemasolevatesse projektidesse," lisas ta.

IPC partner Siret Soom ütles, et investeerimisprogrammi kaasati 73,9 miljonit krooni. "Kokku tagastati investoritele ajavahemikus 2008 mai kuni 2009 veebruari keskpaik 111,9 miljonit krooni, mis teeb investeerimisprogrammi kogutootluseks 60,7% ning aastatootluseks 20,8%," lisas Soom.

Elhi sõnul on IPC investeerinud erinevatesse valdkondadesse. "Meil on äriteenuse ettevõte First Office, pakume Bukaresti ärikeskuses büroopindasid koos kogu teenusega: sekretäri-, IT-teenus jne. See äri läheb väga hästi ka siis, kui majandus on kiirelt kasvav või pigem languses," selgitas ta. "Oleme ette valmistamas autopesulaketti The Car Showeri nime all. Seda opereerime ise. Oleme kiikamas õrnalt energeetikasektorisse ja jaekaubandussektorisse," lisas ta.

Uutele projektidele investorite leidmine on keeruline nagu kõik praegu, kuid raha pole kuskile kadunud ja Rumeenias on rahuldamata nõudlust oluliselt rohkem, ütles Aaviksoo.

IPC müüs oma uue killustikutehase Nordic Stone Peep Aaviksoole, kirjutas Äripäev jaanuari keskel.

"Jagasime oma tegevusvaldkonnad laiali ja minu valdkonnaks on määratud infrastruktuur ja killustiku projekt," selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing