BÖRS: Investorid hakkasid panku armastama

26. veebruar 2009, 17:50

USA aktsiaturud alustasid tänast
kauplemispäeva korraliku tõusuga eelkõige tänu pangandussektorile, kespäevaks
oli suuren optimism taandumas.

President Barack Obama eelarveprojekt lubab kulutada finantssektori päästmiseks kuni 750 miljardit dollarit, mis lisandub Kongressi poolt juba lubatud 700 miljardile, kirjutab uudisteagentuur AP. Briti valitsus koostas programmi, mis võimaldad pankadel saada abi tulevaste kahjumite ja halbade varade maha kandmiseks.

JP Morgani aktsia hind oli keskpäevaks hüpanud kaheksa protsenti 23,61 dollarini. Investeerimispank andis teada, et kavatseb koondada 12 tuhat töökohta.

Citigroupi aktsia hind, mis päeva alguses kerkis 6,5 protsenti 2,67 dollarini, oli keskpäevaks juba kerges miinuses. Bank of America aktsia hind oli keskpäevaks kerkinud kaheksa protsenti 5,57 dollarini.

Investeerimisgrupp AIG alustas päeva 22-protsendilise lennuga oli kespäevaks kerkinud 15 protsenti. Oodatust suuremast kvartalikahjumist teatanud General Motorsi aktsia hind oli aga keskpäevaks kaotanud pea kaheksa protsenti oma väärtusest.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,3 protsenti ning S P 500 indeks langes 0,04 protsenti. Peamiselt tehnoloogisektorit esindav Nasdaqi koondindeks oli 0,6 protsendiga miinuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2009, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing