Eesti ehitajad käisid Ukrainas orjatööl

26. veebruar 2009, 08:54

“Katkuks” kutsutud ärinaine peibutas Eesti
ehitajad Odessasse villasid ehitama, kuid kohapeal pidid mehed tasuta töötama,
et mitte bandiitide käest peksa saada.

Vladimir Z toimetas tallinlanna Evi-Julia Stumbrisega (hüüdnimega Tšumaa, vene k Katk-toim) sõlmitud kokkuleppe alusel Odessasse mitu ehitusbrigaadi, kellele aga raha ei makstud ning keda sunniti vigast ehitustööd tegema, kirjutas Eesti Ekspress.

2008. aasta suve algul pakkus Evi Vladimirile meelitavat tehingut: naisel oli Odessas neli ehitusobjekti, kuhu vaja ehitusbrigaade, palgaks lubati 1000 eurot kuus.

Naine tutvustas Vladimirile ka oma "katust" - Anatolit, kes sõidab parempoolse rooliga valge Jaapani autoga, kaitseb Evit ning töötab Ukraina julgeolekuteenistuses SBU (Služba Bezpeki Ukrainõ on KGB mantlipärija - toim).

Ehitusbrigaade kohtles Evi omamoodi: kohale saabudes sõimas ta alustuseks kogu seltskonna läbi ning teatas, et kui ei tehta nii nagu ta ütleb, lähevad kõik kuuks ajaks illegaalsete töölistena kinni. Hüsteeriline naine ähvardas mehi julgeoleku ja bandiitidega ühekorraga.

Vladimir valgustas ka Ukraina korruptsioonivastase võitluse talitust, kuid seal ei võetud tema avaldust puudu oleva kuupäeva tõttu menetlusse, samuti tuvastas Eesti keskkriminaalpolitsei, et Evi pole kuritegu sooritanud ning palgavaidluses pöördugu töölised kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 13:26
Otsi:

Ava täpsem otsing