Madis Habakuk: hakkame tudengitele laenu andma

26. veebruar 2009, 13:25

EBSi juhtkond püüab Madis Habakuke sõnul
luua olukorra, kus rahaliste raskuste tõttu ei jääks ühelgi üliõpilasel
kõrgharidus saamata. Ülikool hakkab raskesse olukorda sattunud
tudengitele laenu andma.

Kõik Eesti ettevõtted peaks leidma võimalusi oma inimeste hoidmiseks, nt koondamise asemel koormuse vähendamine. Meid on liiga vähe, et teatud osale "vesi peale tõmmata", arvas eraülikooli EBS juhatuse liige Madis Habakuk.

"Kui keegi on üle poole aasta töötu, ei hakka ta enam kunagi tööle endise kvaliteediga. Kui me seda ei tee, oleme sunnitud majanduse tõusu ajal hakkama sisse tooma inimesi sealt, kust me väga ei tahaks," lausus Habakuk.

EBSi juhtkond püüab ettevõtja sõnul luua olukorra, kus rahaliste raskuste tõttu ei jääks ühelgi üliõpilasel kõrgharidus saamata. "Lähiajal on kavas hakata andma eriti raskesse olukorda sattunud tudengitele õppelaenu. Põhjuseid on kaks: esiteks saab sellega töötuks jäänud tudeng rohkem õppimisele pühenduda. Ja teiseks aitab õppimine vähendada töötusest tekkivat stressi. EBS juhtkond on veendunud, et tekkida võivate halbade laenud osakaal võiks olla märkimisväärne," vastas Habakuk küsimusele, kas mõnel üliõpilasel võib rahaliste raskuste tõttu kõrgharidus majanduskriisis ka saamata jääda.

EBSi õppemaksude laekumine võrreldes eelmise aastaga suurenes sügissemestril 2,4 miljonit krooni ja kevadsemestril 1,4 miljoni krooni võrra. Habakuke sõnul on EBS alati tudengitele pakkunud paindlikke maksegraafikuid ning võlgu olevate üliõpilaste arv võrreldes eelmise aastaga kasvanud ei ole. Kuna EBS käivitab oma laenusüsteemi, siis ei karda nad ka seda, et sel aastal makseraskustes üliõpilaste väljalangevus võiks suureneda. "EBSi vastuvõtt oli eelmisel aastal veidi suurem võrreldes üleeelmise aastaga. Kuidas sel aastal läheb - aeg näitab. Soome lama ajal Helsingi Business Schoolis õppurite arv suurenes," märkis Habakuk.

Õppemaksu alandamist pole EBSi juhtkond senini veel kaalunud. "Inflatsioon sööb seda isegi üsna kiiresti. Hoiame oma reserve, sest oletame, et raskemad ajad on ees," lisas Habakuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 16:00
Otsi:

Ava täpsem otsing