Gurmaanide pidu

Signe Sillasoo 27. veebruar 2009, 00:00

Kui miskit hästi läheb, siis kõigil korraga, kui kiiva kisub, siis viimsel kui ühel, ja kui huvitavaid üritusi toimub, siis ikka samal ajal. Vana tõde, mille paikapidavuses ei tasu kellelgi ammu enam kahelda. Ja nii on see ka selle nädala lõpus ja järgmise alguses.

Lähipäevade jooksul pakutakse melomaanidele lavasõud ja kõrvanautlust - kontserte annavad hinnatud rokimehed Mihkel Raud ja Hendrik Sal-Saller, samuti Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome ning Hortus Musicus.

Uuema kunsti armastajate jaoks on Soosoo galeriis üleval Maria Aderi filmilikud tööd naiselikus kastmes, balletihuvilisi ootab Vanemuine aga trupi 70 a juubelit tähistama. Ka filmifriigid ei jää ilma, neile pakutakse pea terve nädala jagu häid USA kultusfilme. Toidugurmaanidele aga hõrke maitseelamusi. Ja viimast üldse mitte kodumaistelt tegijatelt, vaid põhjanaabrite parimatelt kokkadelt, kes järgmise nädala lõpuni Tallinna restoranides oma erimenüüsid pakuvad.

Seega tasuks paariks päevaks igapäevaseks saanud seljanka, pasta ja praekartulite nautimine lõpetada, et oleks ruumi ka sugulusrahva parimaid palu heas seltskonnas eksperimenteerida.

Sest nagu Lord Georg Gordon Byron tabavalt ja humoorikalt on öelnud, tunnistab kogu inimkonna ajalugu, et sellest peale, kui Eeva sõi õuna, sõltub inimese - näljase patukoti! - õnn suuresti õhtusöögist. Ja et see nii on, siis tasuks seda viimast sel nädalal veeta ehk mõnes kaunis restoranis üllatuslikke roogi proovides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing