Raud ja Saller

Mari Hiiemäe 27. veebruar 2009, 00:00

Muusik Mihkel Raua sõnul on tuuri jaoks valitud kava küllaltki eklektiline, kuna see on kokku pandud väga laia repertuaari ning eri aastakümnetesse kuuluvate laulude põhjal.

Seega saab "RaudSalleri" kontserdituuril kuulda nii neid lugusid, mis kirjutatud kahe asjaosalise poolt teismeliseeas, kui ka neid palu, mis näinud ilmavalgust alles mõni aeg tagasi, kuuludes praegu kõige hitimate hulka.

"Mängime punki ja hardrock'i klassikat, mida me kunagi koos kuulanud ja mänginud oleme, samuti lugusid nii Smilersilt, Generator M-ilt, Golemilt, Ba-Bachilt kui ka Mr. Lawrence'ilt," lubas Mihkel Raud.

Päris üks-ühele, nii nagu neid kunagi minevikus esitatud sai, laulud kontsertidel siiski ei kõla.

"Terviklikkuse huvides oleme kogu repertuaari üritanud veidi ringi arranžeerida ning kuigi me mängime palju ka puhast rokki, on selles mõndagi traditsioonilisest rokist eemalduvat," tutvustas Raud.

Oma osa arranžeeringute kujunemisel on saatebändi liikmetel, kes kaht kitarridega staarmuusikut kontserdituuril saadavad. Kolmeliikmelisse saatebändi kuuluvad Mihkel Mälgand (kontrabass/bass), Kaspar Kalluste (trummid) ja Tarvi Kull (klahvpillid).

Mälgandit nimetab Raud Eesti parimaks bassimeheks, kes lisaks džässiprojektidele, millega too enamasti seotud on, suudab väga stiilselt mängida bassi ükskõik millises bändis muusikastiilist sõltumata.

Tunnustavaid sõnu leidis Raud ka kõikide ülejäänud muusikute kohta.

Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleri ühistuuril ei kõla üksnes muusika, laulude vahele pajatavad mõlemad artistid huvitavaid jutte ka muusikategemisest.

"Räägime lugudest, sellest, kuidas nad sündisid ja mis nendega seostub. Muidugi ka sellest, mis pähe tuleb ja tundub, et peab räägitud saama. Kuulajale aitab see paremat ülevaadet luua ja eks lahutab ka meelt," valgustas Raud.

Päris sellist teksti, nagu Mihkel Raua värske autobiograafia "Musta pori näkku" lugejad võiksid loota, kontsertidel siiski ei kuule.

Raamatu ilmumist ei nimeta Mihkel Raud tegelikult mingiks eriliseks inspiratsiooniallikaks kontserdituuri korraldamisel.

"Me oleme ühistuuri pikalt planeerinud. See on meil meeles mõlkunud juba oma neli aastat ning see oleks ilmselt teoks saanud ka ilma selle raamatuta," rääkis Raud, mööndes siiski, et raamatumenu on tuuri käivitamist siiski veidi kiirendanud.

"Praegu lihtsalt tundus sobiv aeg see asi, nui neljaks, ära teha," arvas Raud.

Olulisimaks käimalükkavaks motivaatoriks nimetas Raud isiklikku emotsionaalset laengut, mida muusika esitamine talle annab.

"Mulle tohutult meeldib musitseerida. Singer-Vingeris on mul küllaltki selge roll kitarristina, selle projektiga on mul aga üle pika aja taas võimalus ise laulda. Siin ma saan teha midagi väga värsket ja toredat," rõõmustas kogenud muusik Raud.

Raua sõnul ei esita nad koos Hendrik Sal-Salleriga seekordse kontserttuuri kava sarnasel kujul enam mitte kunagi. Koostöö jätkumist mõne teise muusikaprojekti näol peab Mihkel Raud aga vägagi tõenäoliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing