Rootsi keskpank võib anda Eesti Pangale kuni 14 miljardit krooni laenu

27. veebruar 2009, 10:55

Rootsi keskpank annab vajadusel Eesti
Pangale kuni 14 miljardit krooni laenu.

Eesti Pank ja Riksbank, Rootsi keskpank, sõlmisid ennetava kokkuleppe finantsstabiilsuse tagamiseks ja kindlustunde suurendamiseks finantsturgudel, teatas Eesti Pank.

Lepingu maht on kuni 10 miljardit Rootsi krooni (13,8 mld kr) Eesti kroonide vastu. Ennetav kokkulepe suurendab Eesti Panga võimekust likviidsuse tagamisel valuutakomitee süsteemis, teatas pank.

Eesti Pank ja Riksbank, Rootsi keskpank, sõlmisid ennetava kokkuleppe. Leping koostati ennetava meetmena, et tugevdada Eesti Panga võimekust finantsstabiilsuse kindlustamisel Eestis.

„Lepingu sõlmimisega suurendab Eesti Pank oma võimekust finantsstabiilsuse kindlustamisel, eelkõige likviidsuse tagamisel valuutakomitee süsteemis. Ennetav kokkulepe Riksbank'iga on täiendav tagatis peale kõrge likviidsuse ja kapitali puhvrite, mis Rootsi pankade Eestis asuvatel tütarettevõtetel ja filiaalidel juba praegu on. Riksbank'iga täna sõlmitud leping annab tunnistust ka piiriülese koostöö tähtsusest lõimunud finantsturgudega maailmas,” sõnas Eesti Panga president Andres Lipstok.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2009, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing