Vaid paar tuhat töötut õpib ümber

27. veebruar 2009, 09:03

Eestis oli 15. veebruari seisuga 43 000
töötut, kellest napilt 2000 osales täiend- või ümberõppel.

Riigikogu liige ja reformierakonna liige Tõnis Kõiv käis eile Järvamaa Tööhõiveametis, kus on 1347 töötut ja 146 ümberõppijat.

Kõivu visiidi eesmärk oli uurida otseallikast, milliseid võimalusi ümberõppeks ja uue ameti omandamiseks järjest suurenevale töötute hulgale Järvamaal pakutakse.

''Teada on, et töötus on hüppeliselt kasvanud, kuid ümberõppe võimalusi on vähe ja kõik sellega seotu väga jäik. Alates eriala valimisest kuni koolituse riigihankeni võtab tegelikule koolitusele saamine liiga kaua aega - kaks kuni kuus kuud,'' lausus Järva- ja Viljandimaalt parlamenti valitud Kõiv.

Kõivi sõnul tuleb nende inimestega, kes praeguseks juba on koondatud või tööta jäänud, tuleb aga tegeleda kohe, et ei tekiks mitmekuulist tegevuseta olekut. "Maksimaalselt tuleb ära hoida pika-ajalise töötuse ja töötuturul heitunute teket, sest neid tööturule tagasi tuua on juba oluliselt raskem," lausus Kõiv.

Riigikogu liikme kinnitusel on praeguseks otsustatud, et Töötukassa ja Tööhõiveamet ühendatakse üheks asutuseks 1. maist 2009. Võimalusi ümberõppeks ja sotsiaalseid garantiisid lisab ka juulis kehtima hakkav uus Töölepinguseadus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2009, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing