Laar: haldusreformi jõuaks tahtmise korral teha enne kohalikke valimisi

03. märts 2009, 15:27

Haldusreform tuleb ära teha peamiselt
selleks, et kohalikud omavalitsused muutuksid tugevamaks ning hea tahtmise
korral jõuaks sellega ühele poole veel enne kohalikke valimisi, ütles Äripäevale
antud kommentaaris Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar.

„Haldusreform tuleks ära teha,“ vastas Laar lühidalt ning lisas, „põhjendusi selle tegemiseks on käidud aastate jooksul piisavalt välja - lühidalt öeldes selleks, et muuta kohalikke omavalitsusi tugevamaks ning tagada selle abil Eesti piirkondlikult ühtlasem areng, parandades selle kaudu inimeste elujärge.“

Laari sõnul on inimestel ja riigil seda parem, mida efektiivsem on kohalik võim. „Oleme selle küsimusega erakonnas viimastel kuudel tõsiselt tegelenud ning Oviiri (Mihkel Oviir, riigikontrolör- toim.) pöördumisest on näha, et oleme olnud õigel teel,“ rääkis Laar.

Samuti on ta veendunud, et kui jätkub poliitilist tahet, on reform tehtav juba enne kohalikke valimisi. Ettepanekud ning eelnõu paneb Laari sõnul lähipäevil lauale regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

"On selge, et Eesti praegust halduskorraldust tuleb muuta," ütles Äripäevale antud kommentaaris Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja rahandusminister Ivari Padar. Enda sõnul toetas ta ka 2001. aastal välja pakutud haldusreformi kava, mida ei õnnestunud ellu viia. "Täna ringleva ideega olen kursis vaid ajalehtede pealkirjade kaudu. Valitsuskabineti liikmetele pole seda keegi tutvustanud, mistõttu ma ei ole valmis seda veel hindama," võttis Padar vastuse kokku.

Äripäev küsis ka Eestimaa Reformierakonna esimehe ja peaministri Andrus Ansipi käest, kas haldusreform tuleks ära teha või miks. Vabariigi valitsuse pressiosakond vastas, et peaminister ei kommenteeri valitsuskabinetile esitatud teemaisid enne kabinetinõupidamise arutelu. Kui valitsuskabinet on teemat arutanud ja oma seisukoha kujundanud, siis võib ka peaminister valitsuse seisukohta selgitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 19:47
Otsi:

Ava täpsem otsing