Omavalitsused veebruaris vaesemad kui aasta eest

03. märts 2009, 10:59

Omavalitsuste arvetele laekus veebruaris
ligi 47 miljonit krooni vähem tulumaksukroone kui aasta eest. Rahaliselt näitas
kõige suuremat tagasiminekut riigi suurim omavalitsusüksus Tallinn, mis kogus
tulumaksu kuuga üle 20 miljoni krooni aastatagusest vähem.

Tegemist oli teise järjestikuse kuuga, mil omavalitsused pidid läbi ajama väiksema rahakotiga kui aasta eest. Jaanuaris kanti Eesti 227 omavalitsustele üle ligi 70 miljonit krooni vähem tulumaksu kui aasta eest.

Aasta esimese kahe kuuga on omavalitsusele laekunud tulumaksukroone kokku 1,79 miljardit krooni ehk 6% vähem kui aasta eest. Tagasiminek on toimunud väga kiirelt. Veel 2008. aastal paranes tulumaksulaekumine 16,9% ning aasta varem koguni 24,9% võrra.

Suurematest omavalitsustest, mille tulubaas on aastatagusega langenud üle kümnendiku väärivad äramainimist: Kuressaare, Paide ja Haapsalu linn ning Saku ja Kuusalu vald.

Veidi on suutnud suurematest omavalitsusest sel aastal tulumaksukroonide kogumist parandada aga Harku ja Kiili ja Rae vald ning Saue linn kui ka vald. KOmavalitsused veebruaris taas vaesemad kui aasta eestuid nende kasvuprotsent jääb kõigest nulli ja viie vahele.

Omavalitsused veebruaris taas vaesemad kui aasta eest Omavalitsused veebruaris taas vaesemad kui aasta eest Omavalitsused veebruaris taas vaesemad kui aasta eest

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing