Reinsalu: Ilves kasutas poliitilist vetot

03. märts 2009, 18:51

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Urmas
Reinsalu sõnul kasutas president Toomas Hendrik Ilves poliitilist vetot, kui
jättis välja kuulutamata seaduse, mis oleks takistanud Tallinna linnaosade
kaotamist, kirjutavad ERR uudised.

"Presidendil on igasugune õigus kasutada seadusandlikku või poliitilist vetot. Antud juhul kasutas ta poliitilist vetot," kommenteeris Reinsalu ERRi uudisteportaalile.

Reinsalu sõnul lisati soolise võrdõiguslikkuse seaduse juurde Tallinna linnaosasid kaotamist keelavad sätted seetõttu, et kaitsta kohalike omavalitsuste valimisseadust.

"Meil tuli leida kompromiss seaduse rikkumise ja seaduse täitmise vahel. Me ju ei muutnud seadust, vaid me sisuliselt ütlesime sellega, et Eesti riigis seadused maksavad," lisas Reinsalu viidates sellele, et seadust asus rikkuma Tallinna linnavolikogu.

"Tallinna linna sammud kahjuks rikuvad seadust ja lähevad vastuollu. Parlamendil ei olnud teist efektiivset kaitse võimalust kui anda selgitus, kuidas käituda, kui seadust rikutakse. Seda parlament tegi, kasutades erakorralist abinõu ja seetõttu see oli poliitiliselt ja demokraatlikult põhjendatud," rääkis Reinsalu "Aktuaalsele kaamerale".

Reinsalu ei nõustunud väitega justkui poleks opositsioonile riigikogus seadust menetledes sõna antud. "Mida nad need kaks ööd siis seal oma sõnavõttudega tegid."

President Toomas Hendrik Ilves jättis täna välja kuulutamata seaduse, millega riigikogu enamus soovis takistada Tallinna linnaosade kaotamist.

Riigikogu võttis 19. veebruaril vastu soolise võrdõuguslikkuse ja teiste seaduste muutmise eelnõu, millega taheti muuseas keelata linnaosade kaotamine valimisaastal.

Täna teatas Ilves, et ei anna 19. veebruaril vastu võetud soolise võrdõiguslikkuse seaduse, võrdse kohtlemise seaduse, töölepingu seaduse, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muudatustele heakskiitu.

Tema sõnul võttis riigikogu selle seaduse vastu rikkudes kodu- ja töökorra seadust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing