BÖRS: USAs üle mitme-setme päeva esimene tõus

04. märts 2009, 18:08

Pärast viit rasket languspäeva oli USA
aktsiaturgudel tugev tõus, millele aitas kaasa oodatust mõnevõrra parem
teenindussektori raport.

Ettevõtete ostujuhtide andemetel koostatav teenindusindeks langes möödunud kuul 41,6 punktini, mis oli kergelt parem, kui analüütikute prognoositud 41 punkti. Kui indeks on alla 50 punkti tähendab sektori langust, üle 50 punkti aga tõusu.

Mõnevõrra toetas aktsiaturgu ka president Barack Obama plaan aidata üheksat miljonit eluasemelaenu võtjat.

Aga turgude põhiline kergitaja oli ilmselt siiski Hiina võimalik majanduse abipakett, mille peaminister avalikustab homme. Riigi abi, kokku neli triljonit jüääni (585 miljardit dollarit) pani kihisema toorainesektori.

Tegelikult ei olnud tänane tõus üllatuseks. "Praktiliselt kõik ootasid mingit põrget, aga me ei teadnud, millal täpselt see tõus tuleb," kommenteeris uudisteagentuurile AP investeerimispanga Charles Schwab derivatiivide kauplemise juht Randy Frederick.

Maailma üks juhtivaid alumiiniumitootjaid, Alcoa aktsia hind hüppas 12 protsenti protsendi 6,21 dollarini. Naftagigantide Exxon Mobili aktsia kallines 1,8 protsenti 66,52 dollarini, Chevroni aktsia hind kerkis 2,7 protsenti 59,32 dollarini ning ConocoPhillipsi aktsia hind 4,4 protsenti 36,88 dollarini.

Jätkub General Electricu aktsiate müük. Tänaseks kukkumisprotsendiks oli 5,8 ning aktsiaga kaubeldakse juba 6,6 dollariga.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli keskpäevaks kerkinud 2,2 protsenti 6872 punktini, Nasdaqi koondindeksile lisandus kaks portsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 20:55
Otsi:

Ava täpsem otsing