Savisaar kummutas Toompea valesid halvast majandusest

04. märts 2009, 13:21

“Püüaksin kummutada mõningaid müüte, mida
Toompeal levitatakse,” alustas Tallinna linnapea Edgar Savisaar tänast
linnavalitsuse pressikonverentsi. Savisaare sõnul on üheks müüdiks see,
et kõikjal üle maailma on halb.

„Poolas ja Hispaanias kasvab majandus,” teatas linnapea.

Savisaare meelest on vale ka see, et ajakirjandus nuhtleb omavalitsusi lasteaiakasvajate palkade ning lasteaia õpikeskkondade parandamiseks mõeldud rahade kärpimise pärast. „Riik pani meid säästurežiimile,” tuletas Savisaar meelde. Tema hinnangul tuleb sellega harjuda, et kõikides valdkondades, kus riik raha kärpis, toimub taseme langus.

”Ma tahaksin juhtida tähelepanu selelle, et maailmas on küll omavalitsusi, kellele antakse praegu raha juurde,” rääkis Savisaar ja selgitas, et selliseks näiteks on Soome.

”Meil piirati kohalike omavalitsuste vahendeid 30% võrra,” lisas Savisaar. Ta leidis, et kriisi ajal vajavad inimesed abi ja toetust, mõnedes riikides toetatakse seda arusaama, aga mõnedes mitte. ”Ansip ei taha üksi põhja minna, tahab meid sinna kaasa kiskuda,” kommenteeris Keskerakonna juht.

Savisaare hinnangul on Tallinna omavalitsusjuhtide palgad pigem Eesti madalamate, kui kõrgemate seas. „Ei ole mõtet rääkida traditsiooniliselt rumalat juttu, et 10 omavalitsusjuhi palga kärpimine annaks eelarvesse selle 47 miljonit krooni,” leidis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing