Männik: kärpeplaanis numbriteni ei jõutud

Virge Lahe 05. märts 2009, 00:00

"Istungil mingisugustest kokkuhoiunumbritest juttu ei olnud. Kui aus olla, ma usun, et juhatusel pole veel endal ka seda olemas, aga nad tegelevad sellega," ütles nõukogu esimees Jaan Männik telefonis.

Juhatuse kinnitusel on tegevuskava juba ettevalmistamisel ja esitatakse nõukogule järgmiseks istungiks, seisis eile panga väljastatud teates.

Männik märkis, kui varem on juttu olnud vaid üksikutest palganumbritest, siis nüüd on nii nõukogu kui ka juhatuse vahel konsensus, et tuleb ka laiemalt kulusid üle vaadata. Samas möönis ta, et kokkuhoiuplaanist rääkides peab olema realist ja oskama näha, mis on suuremad ja mis väiksemad küsimused.

Palkadest ja Eesti Panga kuludest suurem probleem on Männiku hinnangul Eesti ja maailmamajanduse areng üldse, mis sai esimese päevakorrapunktina üles võetud ja kus juhtkond nõukogule oma nägemust tutvustas. "Ei olnud otseselt midagi väga uut," vastas Männik küsimusele, kas oli ka uut informatsiooni.

"Krediitkaartide küsimus ei ole otseselt nõukogu küsimus," väljendas Männik oma isiklikku seisukohta, vastates Äripäeva küsimusele, kas ka see teema nõukogus arutlusele tuli. "Juhatus ütles, et nad vaatavad ka terve krediitkaardikompleksi üle. Nii palju oli juttu."

Männik toonitas, et krediitkaartide teemat pole mõtet Eesti Panga kulude kõrval üle paisutada. "Loomulikult tuleb juhatusel vaadata, mis on juhtunud ja kas on vaja midagi muuta," nõustus Männik.

Miks on Eesti Pank suletud institutsioon, mis ei ole valmis avaldama näiteks lähetuskulusid ega tulemustasusid? Männiku kinnitusel ei olnud see teema nõukogu koosolekul üldse üleval. "Ma leian, et selle teema puhul võiks juhtkonnaga kontakti võtta. Nõukogu on järelevalveorgan ja meie ei juhi panka," kommenteeris nõukogu esimees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing