Ansip kahtleb haldusreformist tulenevas kokkuhoius

05. märts 2009, 13:30

Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel
valitsuse pressikonverentsil, et ei usu haldusreformist tulenevasse
kokkuhoidu.

Ansip märkis, et on haldusreformi kava läbi lugenud ja tema hinnangul on selle eesmärk luua kahetasandilise omavalitsussüsteem. ”EL-is on vähe riike, kus kohalike omavalitsuste süsteem on ühetasandiline,” kommenteeris ta.

Peaministri sõnul on selles süsteemis omad plussid, kuid Eesti majanduslik olukord ei ole praegu selle plaani elluviimiseks hea. ”Kas oleme nii rikkad, et see sisse viia?” küsis ta.

Ansipi meelest annab on haldusreformikava ainest diskuteerimiseks. Ta tõi näiteks erinevate Euroopa kohalike omavalitsuste kulutused. Kõige suuremad kulutused on Taanis, Rootsis, Rumeenias ja Soomes ning kõige väiksemad Kreekas, kus kõikidest maksutuludest läheb 0,9% kohalikele omavalitsustele, aga ka Küprosel, Portugalis ja Ühendkuningriikides.

”Taani poolt alustades on Eesti kulutuste poole pealt 8. kohal,” ütles Ansip. ”Sellest reformist kokkuhoidu küll ei tule,” teatas ta. ”Teenuse kvaliteet paraneb, kuid kulud ei vähene.”

Kui väikeses organisatsioonis on paljud protsessid isereguleerivad, siis suurtes organisatsioonides tuleb protsesse koordineerima hakata, selgitas Ansip. ”Seeläbi tulevad ka uued kulutused,” märkis valitsusjuht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2009, 18:37
Otsi:

Ava täpsem otsing