Skandaalne analüütik: töötus kasvab Lätis 50%ni

05. märts 2009, 18:28

Mullu devalveerimisohust rääkimise
tõttu vahistatud majandusanalüütik Dmitri Smirnov ütles intervjuus Ventas
Balssile, et Läti läheb üle naturaalmajandusele, kuna töötus kasvab 50%ni,
vahendas rus.db.lv.

Kaitsmaks ennast kriisi eest, tuleb minna üle naturaalmajandusele, sest tööd ei ole ega tule, prognoosis Ventspilsi kõrgkoolis õppejõuna töötav Smirnov.

"Sügisel ulatub Läti töötuse tase 50%ni. Pool Läti elanikkonnast otsib võimalust välismaale sõita, et seal orjadena töötada," rääkis Smirnov. "Mind võib prognooside pärast üldse maha lasta. Ei teagi, kas tohin seda välja öelda."

Smirnovi sõnul vajab Läti endise elustiili jätkamiseks veel 7-10 miljardit dollarit iga aasta kohta, kuid see lõpeb pankrotiga. "See on jube situatsioon, hullem, kui 90ndatel," kommenteeris ta.

Lisaks loobuvad arenenud riigid kriisi tingimustes impordist ning kõikjal puhkeb õitsele protektsionism, kus poliitikud ütlevad, millist kaupa osta ja millist mitte, oletas Smirnov.

Smirnovi sõnul peaks Läti devalveerimise välja kuulutama ja ütlema, et raha tal pole: "Tehke, mida tahate, kuid raha meil pole ega tule."

Smirnov andis mõista ka seda, et teab Läti ellujäämise viisi, kuid ei saa sellest vahistamise kartuses rääkida. "Läti on selleks mudeliks (majandusmudeliks - toim) valmis sügiseks, kui töötuse tase tõuseb 50%ni," märkis ta.

Smirnov tunnistas, et tema suhtes alustatud kriminaalasi pole senini lõpetatud.

Möödunud sügisel ütles Smirnov, et USA probleemid on Lätit ees ootavate probleemide kõrval tühiasi ja et Euroopa probleemid alles algavad. Ta lisas, et kriis võib Lätit räsida isegi 10-20 korda rohkem kui USAd, kuna buumi aegi võetud laene pole millegagi tagasi maksta. Ühtlasi soovitas ta, et inimesed ei hoiaks oma raha pangas ning lattides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2009, 18:28
Otsi:

Ava täpsem otsing