Kütid ja korilased

Signe Sillasoo 06. märts 2009, 00:00

Nädala alguses sain positiivse süsti Jan Uuspõllu monotükki "Ürgmees" vaadates. Humoorikalt ja ausalt andis etendus vastuse suurele osale seni ehk mõistmatuna tundunud müstifikatsioonidele, mis seotud vastassugupoolega.

Samas ei mingit suurt teadust, kõik taandus ja taandub siiani ammustele ürgsetele aegadele, kui mammutid olid sama tavalised loomad, kui tänaval ringi uitavad koerad, mehe kohuseks oli küttida ja naise roll peale kodu ja tule valvamise marju ning juurikaid korjamas käia. Selline asjade korraldus on väikeste mööndustega püsinud tänini.

Mõlemaid kohustusi täidetakse suuresti meelelahutusasutustes ja kaubanduskeskustes ringi luusides, saaki varitsedes ning sobiva momendi või allahindluse korral ürgse sihikindlusega selle kallale sööstes. Variante pole, ammustel aegadel kehtestatud töökorralduse järgi kuulute ka teie kas ühte või teise neist gruppidest.

Targad kütid ja korilased teavad, et jahtimise, korjamise ja kogumisega pole praegu aga kõige paremad lood. Töövahendeid lihtsalt napib. Seetõttu oleks just praegu ehk

õige aeg varem kogutu korrastamiseks, kasutamiseks ja lõpuks ometi ka selle nautimiseks.

Vean kihla, et te olete suutnud osta hulga rohkem raamatuid, kui neid lugeda, varunud endale terve armee riietamiseks riideid, mida pole pikalt kandnud, või kogunud eestlase kombel tagavaraks paki või paar suhkrut. Seega mõneks ajaks odad nurka ja koopasse kogutust mõnu tundma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing