Atonen: märke majandusraskustest eirati

06. märts 2009, 18:13

Reformierakonna juhatuse liige Meelis
Atonen tunnistas, et esimesed signaalid maailma majandusraskustest hakkasid
paistma juba peale 2007. aasta valimisi, kuid neid eirati, vahendavad ERR
uudised.

"Pärast 2007. aasta valimisi, kui maailma majanduses hakkas juba tulema signaale muutustest, siis neid Eesti riigi tasandil eirati," tunnistab Atonen homme Raadio 2 saates "Ülekuulamine".

Tema sõnul käituti peale valimisi suhteliselt vastutustundetult. "Ma ei süüdista ainult rahandusministrit, süüdi olid ka minu erakonna inimesed," ütles Atonen saate salvestusel.

Endine rahandusminister ning IRL-i liige Taavi Veskimägi märkis, et praeguseks tehtud eelarvekärbetest ei piisa.

"Kui meil on üks ühine eesmärk ja me oleme kokku leppinud, et Eesti võiks täita eurole ülemineku kriteeriume, siis vajame hiljemalt juuniks veel täiendavalt viie miljardi krooni suurust negatiivset lisaeelarvet. See eelarvekärbe, mis tehti, on kaugel sellest, mida meil vaja läheb," rääkis Veskimägi.

Rahandusministri nõunik Rein Järvelill ütles, et praegune maksusüsteem vajab muutmist ning ei välistanud, et järgmise aasta riigieelarvet koostades tulevad jutuks ka kinnisvara-, auto- ja astmeline tulumaks.

Atonen ja Veskimägi aga arvavad, et halvim, mida praeguses kriisis teha saab, on muuta järsult maksupoliitikat.

Samas pakub Veskimägi välja uue idee: selleks et tõsta Eesti atraktiivsust, võiks valitsus sõlmida tehingupõhiseid maksulepinguid soodustamaks väliskapitali riiki tulekut ja töökohtade loomist.

Samuti heitis Atonen president Toomas Hendrik Ilvesele ette, et viimane kritiseeris oma aastapäevakõnes senist maksupoliitikat. "Ma arvan, et president näitas oma aastapäevakõnes erakondlikku poliitikat."

Raadio 2 saade "Ülekuulamine" algab homme kell 12.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing