Spetsialist: ettevõtete ühinemised võivad päästa majanduse

06. märts 2009, 16:59

Viimase aasta jooksul pole ühinemisi
palju olnud, ehkki ettevõtete ühteheitmised lükkavad majanduse taas kindlalt
jalgadele, rääkis Tark Co vandeadvokaat ja partner Risto
Vahimets Äripäeva finantskonverentsil.

„Mida rohkem on ühinemisi, seda kiiremini majandus taastub,“ sõnas Vahimets ning lisas, et restruktureerimine võib olla pankroti alternatiiviks. Ühinemist või ettevõtte ostmist plaanides soovitab Vahimets kauba hindamisel kriitilist meelt säilitada. „Ja siis n-ö räägid hinna nii madalaks, kui on müüja häda,“ lisas ta.

Sageli näeb Vahimets oma töös, et ühinemist kavandades jääb inimestel puudu läbirääkimisoskustest või kasvõi lihtsast talupojatarkusest. Ta tõi näite, et osalust või ettevõtet müües näitab selle omanik eelmiste aastate müügi-, käibe- ja kasuminumbreid. Elementaarne talupojaloogika ütleb, et ostjal on vaja teada hoopis seda, mis ettevõte tulevikus teeb ning kui palju on selleks ja järgmiseks aastaks tellimusi. Läinud aastate ilusad numbrid ei pruugi tänases situatsioonis kohanemisvõimelisust ja hakkama saamist näidata.

Vastates publiku küsimustele, ütles Vahemets, et Eesti ettevõtjad pole oma firma väärtuse hindamisel adekvaatsed. „Vähemalt ei lase nad seda välja paista,“ Vastas Vahimets. Ta avaldas veendumust, et paljud on küll firma väärtuse peale mõelnud ja seda välja arvutanud, kuid läbirääkimissituatsioonis jäävad siiski liiga optimistlikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing