Laar kihutab kommunismikurjategijaid jälitama

07. märts 2009, 16:05

Kommunismi Kuritegude Uurimise Sihtasutus
tahab Mart Laari õhutusel kommunismi kuritegude uurimisega
tegelevatest organisatsioonidest ühtset löögirusikat moodustada,
teatas Isamaa ja Res Publica Liit.

Sihtasutuse asutaja Mart Laari sõnul on selle initsiatiivrühma esimeseks jõuprooviks 23. augusti kui totalitarismi ohvrite päeva üleeuroopaline tähistamine.

Krahv Damian von Stauffenberg, kelle isa juhtis atentaadikatset Adolf Hitleri vastu 1944. aastal, ja kes on samuti üks sihtasutuse asutajatest, ütles täna Budapestis kõneldes, et vaid kommunismi hukkamõist, samal kombel, nagu seda on tehtud natsismiga, aitab tagada Euroopale parema tuleviku. „Vastasel juhul võib iga hetk uuesti esile kerkida jõud, kes natsismi ja kommunismi kombel kuulutavad, et eesmärk õigustab kõik abinõud, see on eriti võimalik praegusel ajal, kui maailma on taas tabanud majanduskriis," põhjendas ta.

Sama eest hoiatas oma esinemises ka endise Suurbritannia peaministri Margaret Thatcheri nõunik John O´Sullivan, tuletades meelde, et utoopia, ning soov ehitada paradiisi maa peal, pole ohutu, vaid võib tuua raskeid tagajärgi.

Budapesti kongressi korraldab Kommunismi Kuritegude Uurimise Sihtasutus koos Kesk- ja Ida-Euroopa Haridusinitsiatiiviga, Kodanikuinstituudiga ning Kesk- ja Ida-Euroopa ajaloo- ja ühiskonna uurimise sihtasutusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. March 2009, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing